Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Uçan otomobil’den sonra sıra ‘Uçan Tren’e geldi!

14 Temmuz, 2018 | 11:55

'Uçan otomobil'den sonra sıra 'Uçan Tren'e geldi!

‘Uçan otomobil’den sonra sıra ‘Uçan Tren’e geldi. Ricci, trenlerin geleceğine dair büyük projesini açıkladı: Uçan Tren. Ricci, uçak ve treni bir araya getirmeyi hayal ediyor.

Maurice Ricci, trenlerin geleceğine dair büyük projesini açıkladı: Uçan Tren. Ricci, uçak ve treni bir araya getirmeyi planlıyor.

Maurice Ricci, Akka Technologies’in CEO’su ve uçakların geleceğiyle ilgili eşsiz bir vizyona sahip bir Fransız girişimci.

Maurice Ricci, uçak ve treni bir araya getirmeyi düşünüyor. Bu taşıt, havada uçabilen ve raylarla seyahat edebilecek bir uçak olacak.

‘Uçan otomobil’den sonra sıra ‘Uçan Tren’e geldi

Maurice Ricci, Bloomberg’le yaptığı bir röportajda, uçan tren konseptini hava yolculuğunun en büyük isimlerinden biri olan Boeing’e satma şansı bile elde ettiğini açıkladı.

Akka’nın fütüristik projesi Link&Fly’ın konsept videosu yayınlandı. Kanatları takılıyken, havaalanlarının içinde ve dışında yükselen uçaklardan çok da farklı görünmüyor.

Aralarındaki fark, kanatların düzlemin her bir tarafına ayrı ayrı bağlanmaktan ziyade, uçağın silindirik gövdesi üzerinde birbirine bağlanması.

Uçan Tren’in gövdesinden, kanatlar ve kokpit ayrılabiliyor. O zaman raylar üzerinde gidebilir. Uçuşların güvenliği ise retina taramayla gerçekleştirilecek.

Muhtemelen Akka’nın fütüristik uçaklarından birine binmek şimdilik imkansız. Uçağın konseptini inşa etmek için bankalar yatırım konusunda ikna edilmeye çalışılıyor. Ricci tasarımın parçalarının gelecekte ticari uçaklara girebileceğini düşünüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akka Technologies, Boeing, Link&Fly, Maurice Ricci, Uçan araba, Uçan Tren,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları