Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçakta devrime az kaldı.. Ayakta yolcu alınacak!

18 Nisan, 2018 | 16:45

Ucakta devrime az kaldi.. Ayakta yolcu alinacak

Dünya uçaklarda devrime hazırlanıyor. Hamburg’da düzenlenen fuarda uçaklarda ayakta yolculuk için yeni bir adım daha atıldı.

Dünya uçaklarda devrime hazırlanıyor. Hamburg’da düzenlenen fuarda uçaklarda ayakta yolculuk için yeni bir adım daha atıldı.

Dünyada giderleri en fazla taşımacılık alanlarının başlarında gelen havacılık sektöründe yeni bir döneme az kaldı. Birbirleriyle rekabet edebilmek için bilet fiyatlarını aşağıya çeken havayolu firmaları, kar etme konusunda ciddi sorunlar ile karşı karşıya.

Bu konuda çalışmalar yürüten havacılık sektörünün firmalarına yardımcı olmak adına hazırlanan bir uçak koltuğu tasarımı, ilginç yapısıyla ayakta uçak yolculuğuna bir adım daha yaklaştırdı.

Ayakta yolcu alınacak

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Airlines Interiors Expo’da yeni koltuk tasarımı Skyrider 2.0’ın tanıtımı yapıldı.

Uçaklarda ayakta yolcu devrimi

Ayakta durma ile oturma arasında yer alan koltuk, havayolu firmalarının uçaklarının daha fazla yolcu alabilmesini hedeflemekte. Uçaklara alınacak her fazladan yolcu şirketlerin karının artırılması anlamını taşımakta.

Bu yüzden uçak firmalarının büyük ilgisini çeken Skyrider 2.0 koltuk tasarımı, yolculuğunu bu şekilde yapacaklar için ise pek de iyi gözükmemekte.

Kısa kısa uçuşlarda bile bu tarz bir yolculuk hiç konforlu olmayacak gibi gözüküyor.

Uçuş maliyetleri şirketleri zorluyor

Bu tasarımın herhangi bir hava yolu firması tarafından kullanılıp kullanılmayacağı şu an için bilinmemekte. Ancak gün geçtikçe karları azalan firmaların koltuğun mucidi üretici şirket ile görüşmeler yaptığı da gelen iddia arasında.

Uçakta yolculuk edenler özellikle de uzun mesafelere gidenler konforlu bir uçuş beklerken, dünyada ekonominin iyice daralması ve uçuş maliyetlerinin iyice artması bu tür koltuk tasarımlarının firmalarca yavaş yavaş tercih edileceği yönünde.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airlines Interiors Expo, Hamburg, Skyrider 2.0, Uçakta ayakta yolcu, Uçakta devrim,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları