Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçaklarda sıvı kısıtlaması 1 Ekim’den itibaren geçerli oluyor

14 Eylül, 2009 | 12:47

Uçaklarda sıvı kısıtlaması 1 Ekim'den itibaren geçerli oluyor Atatürk Havalimanı’ndan, 1 Ekim tarihinden itibaren dış hatları kullanacak yolcuların uçak içinde yanlarında bulunduracakları el veya kabin çantalarında taşıyabilecekleri şahsi sıvılarda kısıtlama getiriliyor.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler, görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacak. Başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, son inilecek havaalanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının açılmaması gerekiyor. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilecek. Bu arada her yolcu bir plastik poşet taşıyabilecek. Poşet içerisinde konulan her ürün maksimum 100 mililitre olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Kısıtlama, Atatürk Havalimanı Sıvı Kısıtlaması, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uçaklarda Sıvı Kısıtlaması,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları