Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçaklarda sıvı kısıtlaması 1 Ekim’den itibaren geçerli oluyor

14 Eylül, 2009 | 12:47

Uçaklarda sıvı kısıtlaması 1 Ekim'den itibaren geçerli oluyor Atatürk Havalimanı’ndan, 1 Ekim tarihinden itibaren dış hatları kullanacak yolcuların uçak içinde yanlarında bulunduracakları el veya kabin çantalarında taşıyabilecekleri şahsi sıvılarda kısıtlama getiriliyor.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler, görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacak. Başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, son inilecek havaalanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının açılmaması gerekiyor. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilecek. Bu arada her yolcu bir plastik poşet taşıyabilecek. Poşet içerisinde konulan her ürün maksimum 100 mililitre olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Kısıtlama, Atatürk Havalimanı Sıvı Kısıtlaması, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uçaklarda Sıvı Kısıtlaması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları