Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçak yolcuları en çok ‘uçuş iptali’nden şikayetçi!

26 Mart, 2018 | 13:53

Atatürk Havalimanı Pasaport

Ulaşım için havayolunu kullanan yolcuların en çok şikayet ettiği konu belli oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl gelen 2 bin 312 başvuru içerisinde en fazla şikayetin 1059 ile “uçuş iptali” nedeniyle yapıldığını açıkladı.

Havayolunu yolcuların en çok şikayet ettiği konu belli oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, kuruma gelen 2 bin 312 başvuru içerisinde en fazla şikayetin 1059 ile “uçuş iptali” nedeniyle yapıldığını belirtti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne (SHGM) geçen yıl posta ve çevrimiçi form yoluyla gelen 2 bin 312 başvuru içerisinde en fazla şikayetin 1059 ile “uçuş iptali” nedeniyle yapıldığı görüldü.

SHGM’nin faaliyet raporuna göre, 7 gün 24 saat çağrı hizmeti veren genel müdürlüğe, 2017 yılında havayoluna ilişkin toplam 3244 şikayet ulaştı. Bunların 2312’si posta ve çevrimiçi form, 932’si ise BİMER/bilgi edinme yoluyla iletildi.

En fazla şikayet bin 59 ile uçuş iptaline yönelik

Çevrimiçi formlarla ve posta ile yapılan şikayetlerin, 923’ü hava taşıma şirketlerince olumsuz sonuçlandırıldı. Genel müdürlük, 366 şikayetin hava taşıma işletmelerince yolcu haklı olmasına rağmen olumsuz değerlendirildiğini tespit ederek, yolcu lehine karar verdi.

Posta ve çevrimiçi formlarla en fazla şikayet bin 59 ile uçuş iptaline yönelik geldi. Söz konusu şikayetlerden 348’i hava taşıma işletmelerince olumsuz, 212’si SHGM tarafından olumlu sonuçlandırdı.
Uçuş iptaline ilişkin 499 şikayet ise değerlendirilme aşamasında bulunuyor.

İkinci sırada 874 ile uçuşun ertelenmesi

Konularına göre şikayetlerde ikinci sırada 874 ile uçuşun ertelenmesi, üçüncü sırada 369 ile uçağa kabul edilmeme, dördüncü sırada ise 10 ile alt sınıf üst sınıfa yerleşme yer aldı.

Söz konusu 2 bin 312 şikayetin bin 23’ü ise değerlendirme aşamasında bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
SHGM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Uçuş İptali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları