Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçak 4.500 metre düştü, yolcular panik oldu

26 Nisan, 2010 | 15:33

Dubai’den Hindistan’a giden Emirates Havayolları’na ait Boeing 777 yolcu uçağının çok yoğun türbülansa girmesi nedeniyle, yolcular arasında büyük panik yaşandı.

Emirates Havayolları’na ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı, Dubai’den Hindistan’ın Kochi kentine gitmek için havalandı. Ancak 361 yolcu ve 14 mürettebatlı uçak, Hindistan’ın Goa şehri üzerindeyken türbülansa girdi.

Yaklaşık 20 bin feet (6 bin metre) yükseklikte bulunan uçak, 15 bin feet (4 bin 500 metre) düşerek 5 bin feet (bin 500 metre) seviyesine indi.

Uçağın havada bu denli irtifa kaybetmesi, yolcular arasında büyük paniğe neden oldu. Yolcuların birçoğu uçağın düştüğünü düşünerek çığlıklar atarken, görevliler yolcuları sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra uçuşunu 1500 metrede sürdüren uçak, Yeni Delhi’ye sağ salim inmeyi başardı.

Alınan bilgiye göre, uçağın türbülans esnasında hasar gördüğü ve 17 kişinin de hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai Hindistan, Dubai Hindistan Seferleri, Emirates Havayolları, Emirates Havayolları Haberleri, Emirates Havayolları Uçak, Hindistan Kochi, Uçak Düştü Yolcular Panik, Yeni Delhi, Yolcular Panik,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları