Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçak biletlerine “her şey dahil” şartı

28 Temmuz, 2015 | 10:09

Uçak biletlerine “her şey dahil” şartı Havayolu bilet ücretleri konusunda yapılan yeni düzenlemeye göre, bilet ücretleri her şey dahil olarak belirtilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün, Hava Yolu Bilet Satışları Genelgesi yayımlandı. Şeffaf ve sürekli erişiminin sağlanmasına yönelik düzenlemeye göre; havayolu işletmelerinin internet siteleri ve çağrı merkezlerinden yapılan ilanlarında ilk afişe edildiği bölümde bilet ücreti tüm zorunlu ödemeleri de kapsayarak “her şey dahil bilet ücreti” şeklinde açık olarak belirtilecek.

Ntv’nin haberine göre; her şey dahil bilet ücretinin bölümleri (temel ücret, hizmet bedeli, vergi, harç, yakıt, güvenlik, sigorta gibi giderlerin toplamı veya detayları) kullanıcının kolaylıkla erişebileceği şekilde ilgili satış kanalında gösterilecek. Her şey dahil bilet ücretleri hizmet sınıflarına göre (ekonomi, business gibi) ayrı ayrı ilan edilecek.

Ekleme yapılmayacak

Yolcuya özel sunulan, ilave ve isteğe bağlı hizmetler için alınacak ücretler, ilgili satış kanalında açık, şüpheye yer bırakmayacak biçimde belirtilecek. Her şey dahil bilet ücreti üzerine ilave veya isteğe bağlı hizmetler dışında ekleme yapılmayacak.

Değişiklik yolcuya bildirilecek

İşletmeler bilet ücretlerinin basılı, görsel veya internet ortamındaki tanıtımlarını her şey dahil bilet ücretini esas alarak yapacak. Bilet rezervasyon değişiklikleri, iptal ve iade kuralları ilgili kanalda ilan edilecek ve satın alma işlemleri tamamlanmadan önce yolcuya bilgi verilecek (AA)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
business uçak bileti, ekonomi uçak bileti, Hava Yolu Bilet Satışları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, THY Uçak Bileti, uçak bilet ücretleri, Uçak Bileti, uçak bileti her şey dahil, Ucuz uçak bileti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları