Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uçak bileti için yerli kripto para Atoncoin!

15 Ocak, 2018 | 10:39

‘Ver parayı al bileti’ dönemi bitiyor… Türk girişimcilerin kurduğu Further Network’ün geliştirdiği Atoncoin ile havacılık sektöründe parayı ortadan kaldırmak hedefleniyor. Bitcoin gibi bir kripto para olan Atoncoin herhangi bir para birimi ile satın alınabilecek.

Atoncoin ile uçak bileti de alınacak, lounge hizmeti de kullanılabilecek havalimanına ulaşım da sağlanabilecek. Atoncoin ile seyahat planlamasındaki tüm ödemelerin yapılması hedefleniyor. Otel rezervasyonları da Atoncoin kabul eden otellerle yapılabilecek.

4 şirketle anlaştılar

Teknolojinin başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.  Atoncoin Türkiye’de iki, körfez bölgesinden de iki havayolu şirketiyle anlaştı.

Atoncoin’in akıllı telefonlara yüklenecek uygulaması yüz tanıma veya parmak izi sistemiyle çalışacak. Böylece telefondaki Atoncoin’leri sahibinden başkasının kullanamaması hedefleniyor.

Gerçekleştirilen bu sistem ile herhangi bir uçuş veya otel rezervasyonunda değişiklik yapmanın da kolaylaşması hedefleniyor. Örneğin X kişi biletini aldığında rahatlıkla Y kişiye devredebilecek. Sözcü’nün haberine göre, günümüzde havayolları böyle bir işlemin yapılmasına izin vermiyor. Biletler şahsa ait oluyor.

“Tek bir çatıda topladık”

Uzun yıllardır havayolunda yaşanan biletleme sıkıntısından yola çıkan şirket ortaklarından Further Network’ün ortaklarından Kadir Özgür Oğuz, “Havayolu ve seyahat acenteleri arasında bazı aracılar var. Bu aracılar olmadan havayolu sektörünün çalışması çok mümkün olmuyor. Ayrıca söz konusu firmalar ile çalışmak içinse çok yüksek bedeller ödemeleri gerekiyor. Ayrıca burada yaşanan bazı sıkıntılar var para akışı ve biletleme sistemi ile ilgili.

Biz de buradan yola çıktık ve bu havayolu şirketlerini, acenteları ve vatandaşı tek bir platformda buluşturduk. Bu platformda ise para birimini Atoncoin olarak belirledik.” diye konuştu.

Herkes Atoncoin ile alışveriş yapabilecek

Türkiye’den ve yurt dışından yatırımcılarının olduğunu söyleyen Oğuz, ” Bu sistemde tüm şirketler ve havayolları birer noktada buluşuyor. Kimse kimseye ihtiyaç duymadan birbirleri ile alışveriş yapabiliyorlar. Taraflar kendi aralarında işlem yapabiliyor. Bizim buradan karımız sadece ufak işlem ücretleri olacak. ” şeklinde konuştu.

“İptaller rahat olacak”

Sistem üzerinden vatandaşın biletinin iptalini veya ikinci bir pazar olarak da satışının gerçekleştirebileceğini belirten Kurucu ortak Kadir Özgür Oğuz, “Vatandaşlar ikinci bir pazar dediğimiz yerde aldıkları uçak biletini satabilir veya devir edebiliyor olacak.

Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek. İade iptal bedelleri daha rahat olacak. Şuan ki teknoloji ile bu dediklerimiz bu kadar rahat olmuyor.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atoncoin, Bitcoin, Further Network, Kadir Özgür Oğuz, Kripto para, Türk girişimciler, Uçaklarda bilet dönemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları