Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uber uçan taksi için atağa kalktı, beş üreticiyi açıkladı

11 Mayıs, 2018 | 15:29

Uber uçan taksi için atağa kalktı, beş üreticiyi açıkladı

Uber uçan taksi projesi konusunda girişimlerini hızlandırırken, seçtiği beş üreticiyi de açıkladı. Drone-helikopter melezi araçlarla hava taşımacılığı yapmayı hayal eden ve bunun için yola çıkan Uber, projesini 10 yıl içinde hayata geçirme hedefinde.

Uber uçan taksi projesi konusunda girişimlerini hızlandırırken, seçtiği beş üreticiyi de açıkladı. Drone-helikopter melezi araçlarla hava taşımacılığı yapmayı hayal eden ve bunun için yola çıkan Uber, projesini 10 yıl içinde hayata geçirme hedefinde.

Uçan taksi hayalini gerçeğe dönüştürmek için girişimlerini hızlandıran Uber bunun için ABD’nin Los Angeles şehrinde ikinci kez “Elevate” adını verdiği bir konferans düzenledi.

Şirket, önümüzdeki 10 yıllık dönemde drone-helikopter melezi araçlarla gökyüzünde yolcu taşımayı planlıyor. Şirket uçan taksi hayalini gerçekleştirmek adına birlikte çalışacağı beş şirketi de açıkladı.

Embraer’e göre bu büyük bir meydan okuma

Uber’in birlikte çalışacağı şirketlerden en önemlisi Embraer gibi gözükmekte. Brezilyalı havacılık şirketinin 48 yıllık bir geçmişi bulunmakta.
Bu deneyim Embraer’i uçan taksi projesindeki en deneyimli bileşenlerden biri haline getirmekte.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Amerika Turları sizi bekliyor.

19 bin çalışanı bulunan ve yıllık geliri 5.8 milyar dolar olarak bilinen Embraer, ticari, askeri ve zirai uçaklar üretiyor. Uçan taksiler ve elektrikli hava araçları konusunda ise bir deneyimi bulunmamakla birlikte bu durum şirket için yeni bir sınav olacak.

Embraer CEO’su Paulo Cesar Silva da Uber’in hayali olan uçan taksilerin müthiş bir konsept ancak aynı zamanda da büyük bir meydan okuma olduğunu ifade ediyor.

Uber uçan taksi projesini sürdürüyor

Aurora Flight Sciences, havacılık sistemlerinde uzman

Otonom havacılık sistemleri konusunda uzman bir şirket olan Aurora Flight Sciences, geçen sene Boeing tarafından satın alınmıştı.

Kuruluşu olan 1989’dan beri pilotsuz 30 uçuş gerçekleştiren Aurora Flight Sciences, yalnızca bir tabletle kontrol edilen bir helikopter geliştirmeyi de başardı.

Uber’in Los Angeles’daki konferansında konuşan Aurora Flight Sciences CEO’su John Langford, otonom teknolojilerle havacılık sektöründeki dönüşümün hızlanacağını açıkladı.

Karem, Kelebek’i tasarladı!

Karem şirketi, “Butterfly” (Kelebek) adını taşıyan bir konsept geliştirirken, kanatlarında ve kuyruk kısmında toplam 4 kuyruk bulunan bir hava aracı tasarladı.

Çok daha sessiz ve daha az enerji tüketmesi, Karem’in drone konseptinin en dikkat çekici noktaları olarak öne çıkarken, şirket hali hazırda konseptin tam ölçekli bir modelini hazırlamak için uğraş vermekte.

Uber uçan taksi için Beel ile anlaştı

‘Helicopter’di, ‘Bell’ oldu

Şubat ayında Helicopter olan adını Bell olarak değiştiren şirket, kendisini bir dikey uçuş şirketi olarak yeniden konumlamayı amaçlıyor. Bell’in mevcut gelirlerinin büyük kısmı ticari ve askeri helikopter üretiminden geliyor.

Uçan taksi kabin konseptini CES 2018’de sergileyen Bell, Uber’in etkinliğinde de katılımcılara kabini sanal gerçeklikle deneyimleme fırsatı yarattı.

Pipistrel Vertical Solutions Slovenya merkezli

Uber’in birlikte çalışacağını dulurduğu son şirket ise Pipistrel Vertical Solutions. Daha önce adı Pipistrel Aircraft olan Slovenya merkezli şirket, yeni ismini Uber uçan taksi etkinliğinde duyurdu.

Pipistrel Vertical Solutions, satın alınabilen küçük ve elektrikli araçlar üretmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aurora Flight Sciences, Bell, Butterfly, Elevate, Embraer, Helicopter, John Langford, Karem, Paulo Cesar Silva, Pipistrel Aircraft, Pipistrel Vertical Solutions, Uber uçan taksi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları