Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

UBER: Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız

30 Mayıs, 2018 | 14:02

UBER: Türkiye'ye sonuna kadar bağlıyız

UBER, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle Türkiye’de faaliyet gösteren UBER araçlarına ceza verileceğine ilişkin haberlerin ardından, “Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız” mesajını paylaştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, korsan taşımacılık yapan araç sahibinin, yolcu taşımacılığı için aldığı D2 yetki belgesine ilk tespitte 50 uyarı cezası verilecek. Habertürk’ün haberine göre, bir yıl içinde iki defa aynı ihlali yaptığı tespit edilirse 2 yıl boyunca yetki belgesi iptal edilecek.

Değişiklikle yönetmeliğin 30. maddesine ek yapıldı. Ek maddeye göre yetki belgesi sahipleri, yetki belgesi eki taşıt belgelerinde kayıtlı taşıtlarını, taşıtın kayıtlı olduğu yetki belgesi kapsamı dışında ve/veya yetki belgesi olmayan gerçek veya tüzel kişilerin faaliyetleri için kullandıramayacaklar. Buna uymayan yetki belgesi sahiplerine ilk tespitte 50 puan uyarı cezası verilecek.

UBER, yürürlüğe dün giren yönetmelik uyarınca korsan taşımacılık yapan araç sahibine yolcu taşımacılığı için aldığı D2 yetki belgesine ilk tespitte 50 uyarı cezası verilmesi, 2. ihlalde ise 2 yıl yetki belgesinin iptal edilmesini öngören yasanın ardından bir açıklama yaptı.

UBER’den yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’deki şehirlerin ulaşım seçeneklerini geliştirmek amacıyla tüm ilgili yerel paydaşlarla iş birliği içinde çalışmak istiyoruz ve uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karayolu Taşıma Yönetmeliği, Korsan taşımacılık, uber, Yetki belgesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları