Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Uber açıkladı: Uçan taksiler 5-10 yıl içinde geliyor!

21 Şubat, 2018 | 12:16

Uber açıkladı Uçan taksiler 5-10 yıl içinde geliyor

Mobil uygulama ile ulaşım hizmeti veren Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, taksi hizmetine 5-10 yıl içinde başlamayı öngördüklerini açıkladı. Khosrowshahi’ye göre yakın gelecekte uçan araçlar hesaplı bir toplu ulaşım aracına dönüşebilir.

Mobil uygulama ile ulaşım hizmeti veren Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, taksi hizmetine 5-10 yıl içinde başlamayı öngördüklerini açıkladı. Khosrowshahi’ye göre yakın gelecekte uçan araçlar hesaplı bir toplu ulaşım aracına dönüşebileceğini ifade etti.

Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, herkesin merakla beklediği uçan taksi konusunda açıklamalarda bulundu. 2017’de Uber’in başına geçen Khosrowshahi, açıklamayı şirketin CEO’su olarak Asya’ya düzenlediği ilk gezi sırasında yaptı.

Japonya gibi Uzakdoğu ülkeleri ulaşım şirketleri tarafından önemli pazarlar arasında gözükürken, ülkelerdeki yasal düzenlemeler sıkıntı yaratabiliyor. Japonya merkezli iletişim şirketi Softbank, elindeki hisselere ek olarak Uber’in diğer yatırımcılarından da pay almasıyla şirketin en büyük hissedarı konumuna ulaşmıştı.

Ünlü arama motoru Google da uçan arabanın peşine düştü!

Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’ın CEO’su Larry Page de uçan araba teknolojisini destekleyen isimlerin başında geliyor. Page’in kurduğu uçan araba teknolojisi üreten Kitty Hawk firmasının CEO’su Sebastian Thrun da en son beş yıl içinde uçan araçların piyasaya çıkabileceğini iddia etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alphabet’ın CEO’su Larry Page, Google uçan araba peşinde, Kitty Hawk CEO’su Sebastian Thrun, SoftBank, Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, Uçan araba, Uçan taksiler geliyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları