Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tuz Gölü’nde tuz mağaraları yapılacak

14 Ekim, 2011 | 10:33

Tuz Gölü’nü turizme kazandırmak amacıyla belediye  gölün içine tuz mağaraları yapacak.

Şereflikoçhisar Belediyesi çeşitli arayışlar içerisine girdi. Belediye turist çekmek için gölün içine tuz mağaraları yapacak.

Tuz Gölü ‘nü turizme kazandırmak amacıyla çalışmalar başlatan  Ankara Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ gölü cazip hale getirmek için tuz mağaraları, tuz evleri ve güzellik alanları inşa edeceklerini belirtti.

Hakverdi Altuğ asıl amacın  Tuz Gölü’nü Kapadokya ’nın bir parçası haline getirmek olduğunu ifade ederken gölün etrafına yapılacak tesis ve cazibe merkezleri ile bölgeye gelen turistleri buralara çekeceklerini belirtti. Altuğ, “Avanos, Ürgüp ve Göreme’ye giden turistler buralardan geçiyor. Biz her turiste bir euro gözü ile bakıyoruz. Bu da Şereflikoçhisar ekonomisine büyük bir katkı olacak. Hazırlık aşamasında olan tuz evleri, tuz mağarası ve güzellik merkezleri turistleri buralara çekecek.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Göreme, Hakverdi Altuğ, Kapadokya, Kapadokya Taurizm, Şereflikoçhisar, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı, Şereflikoçhisar Belediyesi, Tuz Gölü, tuz gölü turizm, tuz mağaraları, Ürgüp,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları