Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tuz Gölü’nde tuz mağaraları yapılacak

14 Ekim, 2011 | 10:33

Tuz Gölü’nü turizme kazandırmak amacıyla belediye  gölün içine tuz mağaraları yapacak.

Şereflikoçhisar Belediyesi çeşitli arayışlar içerisine girdi. Belediye turist çekmek için gölün içine tuz mağaraları yapacak.

Tuz Gölü ‘nü turizme kazandırmak amacıyla çalışmalar başlatan  Ankara Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ gölü cazip hale getirmek için tuz mağaraları, tuz evleri ve güzellik alanları inşa edeceklerini belirtti.

Hakverdi Altuğ asıl amacın  Tuz Gölü’nü Kapadokya ’nın bir parçası haline getirmek olduğunu ifade ederken gölün etrafına yapılacak tesis ve cazibe merkezleri ile bölgeye gelen turistleri buralara çekeceklerini belirtti. Altuğ, “Avanos, Ürgüp ve Göreme’ye giden turistler buralardan geçiyor. Biz her turiste bir euro gözü ile bakıyoruz. Bu da Şereflikoçhisar ekonomisine büyük bir katkı olacak. Hazırlık aşamasında olan tuz evleri, tuz mağarası ve güzellik merkezleri turistleri buralara çekecek.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Göreme, Hakverdi Altuğ, Kapadokya, Kapadokya Taurizm, Şereflikoçhisar, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı, Şereflikoçhisar Belediyesi, Tuz Gölü, tuz gölü turizm, tuz mağaraları, Ürgüp,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları