Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜSAD’dan 1 Mayıs uyarısı

30 Nisan, 2009 | 14:42

Aydın Yaylacıklılar Tüm Seyahat Acentaları Derneği (TÜSAD) Başkanı Aydın Yaylacıklılar 1 Mayıs’ın turizmi vurmamasını temenni eden bir açıklama yayınladı.

Yaylacıklılar, yaptığı açıklamada “1 Mayıs’ı kutluyor ve çalışanları destekliyoruz ancak yürüyüşün Taksim’de olmasına karşıyız zira Taksim, İstanbulun göz bebeğidir. Ticaretin, Turizmin, İstanbul un hatta Türkiye nin kalbinin attığı bölgelerden biridir. Bu bölgede Ticaret ve Turizm konularında oluşacak en küçük olumsuzluk, kırılgan başlayan Turizm sezonunda imajımıza zarar verebilecek ve bir anda olumsuz görüntüler ile ülkemizi dünyaya afişe edebilecek hale getirebilir. Turizmciler olarak, 1 Mayıs’da Taksim’de yapılmak istenen yürüyüşe bu yüzden karşıyız” dedi.

Taksim Bölgesi’nde bulunan ve konaklayan yerli- yabancı turistlerin çok tedirgin olduğunu ve Tur Operatörleri ile Seyahat Acentalarının bir hadise yaşanır endişesi ile 1 Mayıs tarihinde programlarını Taksim dışındaki diğer bölgelere kaydırmak için düşünceler içerisinde olduğunu anlatan Başkan Yaylacıklılar “ şu saatten sonra konaklama ve tur programlarımızda dönüş yapacak ve bölge dışında çözüm arayacak bir durumumuz mümkün değil. Zaten Tur programını ve konaklamayı kaydırmak diğer bölgelerde araç ve insan izdihamına yol açar ” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, Aydın Yaylacıklılar, Sektörel Turizm Haberleri, Tüm Seyahat Acentaları Derneği, TÜSAD,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları