Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’tan sektöre,”Fiyat artışı için doğru zaman değil” uyarısı geldi!

10 Ekim, 2018 | 11:49

TÜRSAB’tan sektöre, Fiyat artışı için doğru zaman değil uyarısı geldi!

TÜRSAB’tan sektöre,”Fiyat artışı için doğru zaman değil” uyarısı geldi. TÜRSAB, dün açıklanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek vereceğini duyururken, fiyat artışı için doğru zamanın olmadığının altını çizerek uyarıda bulundu.

Enflasyon ile mücadele için sektör sorumluluğu ile değil, ülke sorumluluğu ile hareket etmenin gerekli olduğunu belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), fiyat artışı için doğru zamanın olmadığının belirterek uyarıda bulundu.

TÜRSAB’tan sektöre,”Fiyat artışı için doğru zaman değil” uyarısı geldi

Yüzde 25’e dayanan enflasyonun, düşürülmesi için önemli adımların atıldığı ve detaylarının merakla beklendiği ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün açıklandı.

Eylem planına TÜRSAB’tan da destek geldi. TÜRSAB’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TÜRSAB Olarak Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na Tam Destek İçin Söz Veriyoruz.

Enflasyon ile mücadele için sektör sorumluluğu ile değil, ülke sorumluluğu ile hareket etmemiz elzemdir. Fiyat artışı için doğru zaman olmadığını herkes bilmelidir.

Enflasyonla topyekün mücadele programı günümüzün modern imece modelidir, geleneğimizde, kültürümüzde, genlerimizde bu dayanışmanın bütün birikimi mevcuttur.

Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi, enflasyon ile sadece geniş zamanlı ve derinlikli bir strateji ile mücadele edebiliriz. Enflasyon ile mücadelede kararlılık ve sağlam irade önemlidir, bu mücadele duruşumuzun süreklilik arz etmesi gerekmektedir. Bugün devlet millet el ele bu duruşun temellerini atmıştır.

Bu yeni süreç içerisinde turizm sektörü olarak bakanlığımız ile koordineli bir biçimde ülkemize getireceğimiz dövizin artışı için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.

Üzerimize düşün büyük sorumluluğun bilincinde olarak hedeflemizi dolar bazında revize ederek milli ekonomi mücadelemize maksimum katkıya sağlamak için canla başla Çalışacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı, Fiyat artışı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB, TÜRSAB'tan uyarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları