Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’ın eski başkanı Başaran Ulusoy’a yargı yolu açılıyor!

09 Ağustos, 2018 | 12:34

TÜRSAB'ın eski başkanı Başaran Ulusoy'a yargı yolu açılıyor!

TÜRSAB’ın eski başkanı Başaran Ulusoy’a yargı yolu açılıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin eski başkanı Başaran Ulusoy dönemi ile ilgili yapılan açıklamada, bağımsız denetim raporlarıyla birliğin zarara uğratıldığının tespit edildiği, görevi kötüye kullanarak şahsi menfaat sağlayanlar hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

TÜRSAB, bir önceki yönetim ile ilgili yaptığı açıklamada, bağımsız denetim raporlarıyla birliğin zarara uğratıldığının tespit edildiği, bu zararda kastı, kusuru bulunan ya da görevini kötüye kullanarak şahsi menfaat sağlayanlar hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

TÜRSAB tarafından yapılan duyuru şöyle:

“Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve iştirakleriyle ilgili olarak ‘Akredite Bağımsız Denetim Şirketleri’ tarafından gerçekleştirilen incelemeler tamamlanmıştır. Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan birtakım eylemler ve bunların sorumluları, bağımsız denetim raporlarıyla tespit edilmiştir. ​

23. Genel Kurulumuzun, Yönetim Kurulumuza verdiği yetki çerçevesinde; kast, kusur veya ihmalde bulunarak Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin eden bazı kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulması kararı alınmıştır. ​

Diğer yandan Birliğimizin asli görevlerinden olmamasına karşın; ticaret yapmak amacıyla kurulmuş ve birliğimizin içine düştüğü ekonomik sıkıntıların sebebi haline gelmiş şirketlerin ve onların iştiraklerinin tasfiye edilmesi için de çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. ​

Süreç, çoğunluk hissesine sahip olduğumuz, TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği Ltd. Şti. ve TÜRSAB Kültür Hizmetleri Ltd. Şti.’nin yetkili kurullarında gerekli kararlar alındıktan sonra başlatılacaktır.”

Bilindiği gibi TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmiş ve TÜRSAB’ın mali durumu ile ilgili bir rapor sunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Firuz Bağlıkaya, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, TURSAB Başkanı, TÜRSAB eski Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları