Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’da Ulusoy devri kapandı. Yeni başkan Bağlıkaya!

26 Şubat, 2018 | 17:15

TÜRSAB Ulusoy devri kapandı. Yeni baskan Baglikaya

Uzun süredir merakla beklenen TÜRSAB Genel Kurulu nihayet sonuçlandı ve 18 yıldır kesintisiz devam eden Başaran Ulusoy yönetimi sona erdi. TÜRSAB’ın yeni başkanı ise 3668 delegenin 2200’nün oyunu alan Firuz Bağlıkaya oldu.

Merakla beklenen TÜRSAB Genel Kurulu nihayet sonuçlandı ve 18 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Başaran Ulusoy yönetimi resmen sona erdi. TÜRSAB’ın yeni başkanı ise 3668 delegenin 2200’nün oyunu alan Firuz Bağlıkaya oldu.

Yeni başkan Firuz Bağlıkaya

Genel kurul için başvuru yapan 4 bin 763 delegenin, 3 bin 668’inin katıldığı TÜRSAB’ın 23. Genel Kurulu’nda yapılan başkanlık yarışından Firuz Bağlıkaya önde çıktı.

Oylamaya 3 bin 622 bin acente temsilcisi katılırken, başkan adaylardan Firuz Bağlıkaya 2200, eski başkan Başaran Ulusoy’un aday gösterdiği Çetin Gürcün 1057 ve Emin Çakmak ise 357 oy aldı.

Oyların % 60’ını yeni başkan Firuz Bağlıkaya, % 28’ini Çetin Gürcün ve yüzde 9’unu da Emin Çakmak aldı. Genel kurul sonunda Başaran Ulusoy’un 18 yıldır kesintisiz devam ettirdiği TÜRSAB Başkanlığı da resmen sona ermiş oldu.

“Ulusoy’u onursal başkan yapalım” teklifine tepki

TÜRSAB Genel Kurulu’ndaki oylamada 2 bin 200 oy alarak yeni başkan seçilen Firuz Bağlıkaya, “Bu sonuca inanan, bu yarışta bizi yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarıma sevgilerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Emin Çakmak’ın dile getirdiği ‘Ulusoy’u onursal başkan yapalım’ önerisine sert cevap veren Firuz Bağlıkaya, ‘Onursal başkanlık konusu bu kürsüsünün malzemesi değildir. Malzeme yapmayın. Bir öneri verilecekse bu en yüksek oyu alan gruba düşer’ ifadelerini kullandı.

Bağlıkaya: Tarih yazdık

Yeni başkan Bağlıkaya TÜRSAB Genel Kurulu’nun ardından üyelere şöyle seslendi: “Öncelikle bir dönemi kapattık. TÜRSAB tarihinde bu kadar yüksek oy alan başka bir yönetim olmadı. Önce sorunlarımızı çözeceğiz. Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtık. Tarih yazdık. Bugün bir şeyi değiştirdik, yarın her şeyi değiştireceğiz.

Bugün, yeniden Birlik olduğumuz ve kenetlendiğimiz bir gündür. Bugün, sandığın Değişim diye haykırdığı gündür. Artık değişim başladı.

Bize oy versin, vermesin; Genel Kurul’a katılarak oy kullanan tüm meslektaşlarıma, Divan Heyetine ve Emniyet güçlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, seçime katılan diğer adayları ise centilmence tavırlarından dolayı tebrik ediyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Çetin Gürcün, Emin Çakmak, Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Genel Kurulu, TÜRSAB'ın yeni başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları