Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“TÜRSAB’da yeniden değişim harekatı şart”

08 Eylül, 2015 | 12:51

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya seçim startını Antalya’dan verdi.

Antalya’da basın mensupları ile bir araya gelen Bağlıkaya, seçimleri, çalışmaları ve turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi. Firuz Bağlıkaya, göreve gelmeleri halinde öncelikle TÜRSAB’ın kurumlaşmasını ve şeffaflaşmasını sağlayacaklarını ve Bölgesel Yürütme Kurulları seçimlerini de TÜRSAB seçimlerinden önce yaptıracaklarını ifade etti.

Ülkenin oldukça zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Firuz Bağlıkaya, “ Ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Sektörde sezonun en önemli iki ayını yaşıyoruz. Bu iki ayda da maalesef terörün en çok tırmandığı iki ay oldu. Turizmde işler iyi gitmiyor. İnşallah bundan sonraki ilk buluşmamızda daha güzel ve sevindirici haberler ile bir araya geliriz” dedi.

TÜRSAB yönetimini kimse dikkate almıyor!

Aralık ayı içerisinde yapılacak olan TÜRSAB Genel kurulu yaklaşırken Başkan Başaran Ulusoy ve diğer başkan adayı Emin Çakmak ile Firuz Bağlıkaya da proje ve çözüm önerilerini üyelere anlatmak için çalışmalara başladı.

Düzenlediği basın toplantısında sakin tavırları ile dikkat çeken ve Başkan olması halinde eskiyle değil gelecek ile ilgili planlarını hayata geçirmek isteklerini ifade eden Bağlıkaya, TÜRSAB’ın şirketlerinin çok ciddi bir ekonomi yarattığını, ancak, TÜRSAB yönetiminin şeffaf olmadığını ve turizmin sorunlara çare olamadığını söyledi. Bağlıkalaya’ Maalesef Sektörün sorunlarının çözülmediğini görüyoruz. Sorunlara duyarsız kalındığı için ‘TÜRSAB’da Yeniden Değişim Hareketi’ adıyla başkanlığa aday oldum. TÜRSAB’ın bütün işleri kamu ile ancak, mevcut yönetim sorunları çözme konusunda kamuda etkili olamıyor, sorunları çözemiyor. TÜRSAB Yönetimi TÜRSAB’ı layığıyla temsil edemiyor. TÜRSAB yönetimini kimse dikkate almıyor. Taşıma suyla işler gitmiyor. Bu makamı işgal ediyorsanız, sorunları da çözeceksiniz. Çözemiyorsanız da bu makamı bırakacaksınız.’’

TÜRSAB’ın Kurumsallaşması gerekiyor

TÜRSAB yönetiminin şeffaf olmaması, sektörün sorunlarını çözememesi nedeniyle TÜRSAB Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini anımsatan Bağlıkaya TÜRSAB’ın bir türlü kurumsallaşamadığını öne sürerek ‘’Kurumsallaşamamış, şeffaflaşamamış bir TÜRSAB var. Tuvalet kağıdı bile alınırken, eğer Başkan Başaran Ulusoy’a soruluyorsa orada kurumsallıktan bahsedemeyiz’’ dedi.

Emin Çakmak TÜRSAB Başkanlığı kriterlerine uymuyor

Başaran Ulusoy ile birlikte rakiplerinden birisi olan Emin Çakmak’ı da değerlendiren Firuz Bağlıkaya, Çakmak’ın TÜRSAB Başkanlığı kriterlerine uymadığını söyledi. Bağlıkaya “Emin Çakmak TÜRSAB Başkanlığı kriterlerine uymuyor. Bunu kendisinin şahsi ve karakteristik yapısı için söylemiyorum. Kendisine de söylediğim için rahatlıkla söyleyebilirim. Emin Beyin acentecilik hayatı benim bildiğim 6 sene. Yanılıyorumdur 8 senedir. Bunun son dört senesi de yollarda seçim çalışmaları ile geçti. Hangi dönemde acentecilik yaptı, sorunlara ne kadar vakıf, hangi sorun ne kadar başına geldi, ne zaman attan düştü. Ben bilmiyorum. Dolayısıyla da adaylığını çok uygun bulmuyorum. Bu mesleğin içinde yeteri kadar vakit geçirip, yeteri kadar bu mesleğin kılcal damarlarına kadar indiğine inanmıyorum. Emin Bey’in böyle bir geçmişi yok, böyle bir tecrübesi yok. Biz 35 senedir bu işi yapıyoruz daha dün aday olduk. Bismillah! İtirazımız sadece budur. Söylediğimiz şudur. Gel, bu işin içine gir, çalış, üç beş yıldır bu TÜRSAB’da neler oluyor bir bak bakalım. Öyle dışarıdan paraşütle inip, kıdem yapılır mı? Kıdem işin üstünde yapılır. Muhalefette kıdem olmaz” dedi.

Önümüzdeki Aralık ayında gerçekleştirilecek olan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanlığı için mevcut Başkan Başaran Ulusoy, Emin Çakmak ve Firuz Bağlıkaya çekişiyor.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Firuz Bağlıkaya, Seyahat Acenteleri Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab, Tursab Başaran Ulusoy, TURSAB Başkanı, TÜRSAB Seçimleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları