Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB ve TUREB’ten ortak dijital platform!

05 Eylül, 2018 | 09:52

TÜRSAB ve TUREB'ten ortak dijital platform!

TÜRSAB ve TUREB’ten ortak dijital platform. Seyahat acenteleri ile rehberleri dijital platformda bir araya getiren TÜRSAB ve TUREB, artık platform sayesinde aradığı kriterlerdeki rehbere çok daha hızla ulaşabilecek.

Kaçak tur, kaçak rehberlik faaliyetlerinin önlenmesi, sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılması, Türkiye’nin tanıtımına destek sağlanması gibi konularda işbirliğine giden Türkiye’nin turizm sektöründeki ile birliği TÜRSAB ve TUREB protokol imzaladı.

TÜRSAB ve TUREB’ten ortak dijital platform!

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Bu protokolü, aynı zamanda seyahat acenteleri ile rehberler arasındaki barışmanın sembolü olarak görüyor ve bu yönüyle de ayrıca önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRSAB seçimleri öncesinde bu konuda adım atacaklarını söylediklerini belirten Bağlıkaya, “Seyahat acenteleri ve rehberler satılan bir ürünün, hizmet veren tarafındaki iki parçasıdır. Dolayısıyla itişip kakışmak değil, birbirimizin işine değer katmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Rehberlerin turizmde üstlendiği rolün önemine değinen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, seyahat acenteleri ile rehberler arasındaki işbirliğini artırmak ve derinleştirmek için kurdukları dijital platform sayesinde, rehber arayan seyahat acenteler ile tur arayan rehberlerin bir araya geleceğini ifade etti ve “Pazartesi günü hizmete girecek dijital platformun Türk turizmi için faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Apalı: Türkiye’yi memnun turistle tanıtacağız

Gerçekleşen işbirliği sayesinde yıllardır devam eden iletişim sorunlarının aşılacağını inandıklarını ifade eden TUREB Başkanı Ahmet Zeki Apalı, Türkiye tanıtımı için hazırladıkları proje hakkında bilgiler paylaştı.

Ahmet Zeki Apalı, “Ülkemizin tanıtımı için turlarda olumlu intiba edinmiş turistlerin konuştuğu kısa videolar çekerek, bunları Türkiye’nin tanıtımında kullanılmayı planlıyoruz. Böylesi bir tanıtımın oldukça etkili olacağını düşünüyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Çin’den ülkemize gelen turist sayısındaki artışın çok sevindirici olduğunun altını çizen Apalı, bu konuda bazı risklerin olabileceğine dikkat çekti.

Çince bilen rehber yerine Uygurların çalıştırıldığını anlatan Apalı, “Çin ve Uygurlar arasındaki siyasi gerilimden dolayı Çinli turist gruplarında bir takım sorunlar ortaya çıkıyor. Ayrıca güvenlik araştırması yapılmamış bazı kişilerin sızma ihtimali nedeniyle de bu alanda özellikle dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ortak platform, Tureb, TUREB Başkanı Ahmet Zeki Apalı, Türsab, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları