Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB, Turizmde Fark Yaratanlar’ı ödüllendirecek!

11 Ocak, 2019 | 15:58

TÜRSAB, Turizmde Fark Yaratanlar'ı ödüllendirecek!

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri, turizm sektörünün Türkiye için anlam ve önemini toplumun tüm kesimlerine anlatmak adına, Turizmde Fark Yaratanlar” ödüllerini vereceklerini duyurdu. Boyuneğri, “Turizme emek verip fark yaratan kişi ve kurumları ödüllendirip, sahne ışıkları altında onurlandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizmin Türkiye için öneminin toplumun geniş kesimlerince anlaşılması için “Turizmde Fark Yaratanlar” isimli ödül organizasyonu düzenleyecek.

TÜRSAB, Turizmde Fark Yaratanlar’ı ödüllendirecek!

Organizasyonun lansmanı bugün Grand Hyatt İstanbul Hotel’de TÜRSAB Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri, genel sekreter Melike Ertekin ve strateji, pazarlama ve planlama grup başkanı Levent Demirel’in katıldığı basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

TÜRSAB olarak Türkiye’nin bir turizm ülkesi olduğu gerçeğini toplumun her kesimine anlatmayı ve bu alanda farkındalık yaratmayı misyon olarak benimsediklerini anlatan başkan yardımcısı Selçuk Boynueğri, “Bu amaç doğrultusunda sektörde fark yaratan kişi, kurum ve kuruluşları ödüllendirip, sahne ışıkları altında onurlandırmak istedik. Umutlarını yükseltip, onları örnek alacak gençleri cesaretlendirmek için böyle bir ödül vermeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

10+1 kategoride ödül verilecek

Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nde seyahat acenteleri, konaklama, rehberler, gastronomi, müzecilik, kültürel miras ve çevre projeleri, destinasyon tanıtımı ve pazarlama, kültür ve sanat, hava taşımacılığı, MICE ve seyahat teknolojileri olmak üzere on kategoride ödül verilecek. Ayrıca bir de UNDP Türkiye Sürdürülebilir Turizm Ödülü adı altında özel ödül verilecek.

Fark Yaratanlar için son başvuru 4 Şubat 2019!

Ödül için kurum ve kuruluşlar internet üzerinden istediği kategoride aday önerisinde bulunabilecek. Öneriler TÜRSAB’ın ilgili komisyonunda ön elemeden geçirildikten sonra jüriye sunulacak. Jürilerin noter tasdikli oyları ile her kategorinin ilk üçü belirlenecek. Sıralama ise 20 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde kamuoyuna duyurulacak.

Ortaylı, Özpetek, Arman, Kutoğlu, Eczacıbaşı jüride…

Organizasyonun jürisinde ise, sektördeki tüm STK’ların temsilcilerinin yanında, iş ve sanat dünyasından çok sayıda isim yer alacak. Prof Dr İlber Ortaylı, Ferzan Özpetek, Ayşe Arman, Hülya Avşar, Atıl Kutoğlu, Oya Eczacıbaşı, Demet Sabancı gibi isimler bunlardan bazıları.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ferzan Özpetek, Melike Ertekin, Prof Dr İlber Ortaylı, Selçuk Boynueğri, Turizm Ödülleri, Turizmde Fark Yaratanlar, Türk turizmi, TÜRSAB,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları