Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB Temsilcisi Baraner’den; Uluslararası İlişkileri Renove Etmeliyiz.

07 Nisan, 2017 | 18:45
Hüseyin Baraner

Hüseyin Baraner

 

TÜRSAB Yurt Dışı Temsilcisi Hüseyin Baraner’den; “Uluslararası İlişkilerimizi Renove Etmeliyiz” İfadelerini Kullandı

Baraner kaytıldığı toplantıda konuşurken; “Avrupa seyahat acenteleri, özellikle Almanya’daki 10 binin üzerindeki seyahat satış büroları Türkiye olmadan cirolarını koruyamazlar inancım doğru çıkmadı; Tam tersi bir gelişme oldu. Avrupa seyahat acenteleri 2017 Türkiye satışlarında yüzde 50-80 arasında düşüş göstermesine rağmen Avrupa’da 2017 satışlarında toplamda yüzde 5-12 arası artış var. Binlerce Avrupalı seyahat acentesi yeniden İspanya, Yunanistan ve Mısır ile ilişkilerini güçlendirdi. Türkiye’yi 30 yıldır en iyi satan acenteler ise İspanya Uzmanı acentesine dönüştüler. Yunanistan ekonomisi turizmdeki beklenmedik muhteşem artış sayesinde milli iflastan kurtuldu. Yüksek segment grup müşterilerimizin %90’nı başka ülkelere kaptırdık.

Bazı otelci arkadaşların “ben doluyum, sorun yok!” beyanatları ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak, siyasetteki gerginlik, dış politika ve terör’ün Türkiye’de on binlerce turizm müteşebbisine verdiği zarar onlarca yıllık birikimi-değer ve assetleri yok eder duruma geldi.

Halklararası Dostluk Barış Yoksa Turizm Olmaz

” Halklararası dostluk barış yoksa turizm olmaz” diyen Baraner, artık otellerimizi değil uluslararası ilişkilerimizi renove etmeliyiz. Bu gaye ile Çanakkale ve Küçükkuyu’da başlayıp bütün Anadolu’yu kapsayan programlar hazırladık. Türk- Alman halklarının barış turu  (Benim Anadolu’m) programı yakında başlayacak ve bir dostluk ortamı yaratacağız” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüseyin Baraner, Türkiye, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları