Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’dan “Sahte Delege Uyarısı” haberlerine ilişkin açıklama

22 Kasım, 2015 | 16:41

TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Aralık ayındaki Genel Kurul öncesi çıkan “Sahte Delege Uyarısı” konulu haberlere ilişkin önemli bir açıklama yayınladı.

TÜRSAB, 5-6 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 22.Olağan Genel Kurul öncesi bazı internet sitelerinde yer alan yetkisiz kişilere oy kullandırılacağı yönünde çıkan iddialara ilişkin bir açıklama yaptı.

TÜRSAB resmi sitesinden konuyla ilgilli yapılan açıklama şu şekilde;

“Bazı internet sitelerinde 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek 22.Olağan Genel Kurulumuzda yetkisiz kişilere oy kullandırılacağı yönünde “Sahte Delege Uyarısı” başlığı ile haberler yayınlanmaktadır.

Birliğimiz ve sizlerin seçtiği yöneticilerini töhmet altında bırakmaya yönelik bu tutumu esefle kınıyoruz.

Birliğimize gönderdiğiniz Katılım Formlarının incelenmesi sonucu hazırlanan liste Kültür ve Turizm Bakanlığına gönderilmekte Bakanlık kayıtlarına göre incelenen ve Bakanlık tarafından onaylanan listeler bizzat Bakanlık yetkilileri tarafından Seçim Kuruluna teslim edilmektedir.

Kaldı ki her hangi bir yanlışlığa mahal kalmaması ve varsa itirazların yapılabilmesi için seçim kanunu gereği listeler ilgili Seçim Kurulu tarafından 7 gün süre ile askıda tutulmaktadır.

Birliğimizin müracaatların kabulü ve Bakanlığa arz edilmesinden başka hiçbir dahli olmayan bu süreç ile ilgili yayılmaya çalışılan ve Bakanlığımızı da zan altında bırakan bu gerçek dışı haberleri takdirlerinize sunuyoruz.

Bu tür hiçbir dayanağı olmayan isnatlar ile yayılmaya çalışılan haberlere itibar edilmemesi hususunu önemle dikkatlerinize sunarız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB Genel Kurul, TÜRSAB sahte delege, TÜRSAB Seçimleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları