Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’dan Olağan Genel Kurul açıklaması

12 Kasım, 2013 | 10:33

tursab-genel-kurul-aciklama Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nden yapılan açıklamada, 21. Olağan Genel Kurulu ilk toplantısının çoğunluk sağlanması durumunda 24 Kasım Pazar günü yapılacağı bildirildi.

TÜRSAB’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Olağan Genel Kurulu toplantısının 24 Kasım Pazar günü yapılacağı, çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantının da 30 Kasım’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Auditorium Salonunda yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bilindiği üzere TÜRSAB 21. Olağan Genel Kurulu, ilk toplantı tarihi olan 24.11.2013 Pazar günü çoğunluk sağlandığı takdirde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Auditorium Salonunda yapılacak olup çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantının 30.11.2013 Cumartesi günü saat: 10:30’da, seçimler ise, ikinci toplantıyı takip eden 01.12.2013 Pazar günü aynı yer ve 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanununun 34 üncü maddesinin son fıkrasına göre bu yasada hüküm bulunmayan hallerde seçim yapılacak genel kurul toplantılarında 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun hükümlerine kıyasen uygulanacağına ilişkin düzenlemeleri gereği:

Şişli İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı; 04.11.2013 tarihli tensip kararı ile seçime katılacak genel kurul üyelerini belirleyen listeyi ve diğer hususları onaylamış olup onaylanan listeler 11.11.2013 – 17.11.2013 tarihleri arasında 7 gün süre ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi web sitesinde, Birlik merkezinde ve Kongrenin yapılacağı yerde tüm üyelerin görüp inceleyebileceği şekilde 09:00-17:00 saatleri arasında askıya çıkarılacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB duyuru, TÜRSAB Genel Kurul, türsab seçim,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları