Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’dan Olağan Genel Kurul açıklaması

12 Kasım, 2013 | 10:33

tursab-genel-kurul-aciklama Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nden yapılan açıklamada, 21. Olağan Genel Kurulu ilk toplantısının çoğunluk sağlanması durumunda 24 Kasım Pazar günü yapılacağı bildirildi.

TÜRSAB’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Olağan Genel Kurulu toplantısının 24 Kasım Pazar günü yapılacağı, çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantının da 30 Kasım’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Auditorium Salonunda yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bilindiği üzere TÜRSAB 21. Olağan Genel Kurulu, ilk toplantı tarihi olan 24.11.2013 Pazar günü çoğunluk sağlandığı takdirde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Auditorium Salonunda yapılacak olup çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantının 30.11.2013 Cumartesi günü saat: 10:30’da, seçimler ise, ikinci toplantıyı takip eden 01.12.2013 Pazar günü aynı yer ve 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanununun 34 üncü maddesinin son fıkrasına göre bu yasada hüküm bulunmayan hallerde seçim yapılacak genel kurul toplantılarında 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun hükümlerine kıyasen uygulanacağına ilişkin düzenlemeleri gereği:

Şişli İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı; 04.11.2013 tarihli tensip kararı ile seçime katılacak genel kurul üyelerini belirleyen listeyi ve diğer hususları onaylamış olup onaylanan listeler 11.11.2013 – 17.11.2013 tarihleri arasında 7 gün süre ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi web sitesinde, Birlik merkezinde ve Kongrenin yapılacağı yerde tüm üyelerin görüp inceleyebileceği şekilde 09:00-17:00 saatleri arasında askıya çıkarılacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB duyuru, TÜRSAB Genel Kurul, türsab seçim,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları