Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB o taksici ile ilgili açıklama yaptı: Cezalandırılsın!

25 Haziran, 2018 | 18:58

TÜRSAB o taksici ile ilgili açıklama yaptı: Cezalandırılsın!

Bir taksicinin İstanbul’da yabancı turiste karşı sergilediği kaba davranışlara tepki gösteren TÜRSAB, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek taksici hakkında yasal işlem yapılmasını ve cezalandırılmasını istedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yazılı bir açıklama yaparak, 23 Haziran Cumartesi tarihinde İstanbul Nişantaşı’nda bir taksicinin yabancı turiste yönelik sergilediği kaba davranışların kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu ve bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirten TÜRSAB, olaya karışan taksici hakkında da yasal işlem yapılmasını talep etti.

TÜRSAB tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

TÜRSAB’tan Sorumluluk Çağrısı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) olarak; 23 Haziran Cumartesi tarihinde İstanbul Nişantaşı’nda bir taksicinin yabancı bir turiste gösterdiği tepkinin kabul edilemez olduğunu ve ortaya konan yakışıksız davranışı kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Türkiye bir turizm ülkesidir. Turistlerle doğrudan iletişim kuran tüm meslek sahiplerini bu bilinç ve sorumluluk çerçevesi içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz.

Ülkemize gelen her turistin misafirimiz olduğunu, ülkemiz topraklarına adım attığı ilk andan yolcu edeceğimiz son ana kadar Türk misafirperverliğini en iyi şekilde sergilememiz gerektiğinin önemini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

İstanbul Nişantaşı’nda yaşanan örnekteki gibi münferit hadiseler; ülkemizin dünya genelinde tanıtımı için gerek Kültür ve Turizm Bakanlığımızın gerekse de turizm meslek kuruluşlarımızın ortaya koyduğu eşsiz çabaları gölgelemekte ve ülke imajımızı zedelemektedir.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca söz konusu olayın sorumlusu olan kişiyle ilgili yasal işlem yapılması ve bu tür hadiselerin tekrar yaşanmaması için önlemlerin alınması gerektiğinin altını önemle çiziyoruz.

TÜRSAB olarak konunun takipçisi olacağız. Benzer hadiselerin tekrar etmemesi için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın da gerekli önlemleri almasını ve bu tür olaylarda hassasiyet gösterilmesini temenni ediyoruz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Taksici, Turist, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları