Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB, MITT Moskova Turizm Fuarı değerlendirme raporunu yayınladı

27 Mart, 2015 | 14:26

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Rusya’da düzenlenen MITT – Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na ilişkin raporunu yayınladı.

TÜRSAB, bu yıl 18-21 Mart tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da 22’inci kez gerçekleştirilen MITT – Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na ilişkin fuar değerlendirme raporunu açıkladı.

Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında ikinci sırada bulunan Rusya’daki gelişmelerin değerlendirildiği fuarda; Ruble’nin yabancı para birimleri karşısında yaşadığı ciddi değer kaybı ve Rus ekonomisindeki belirsizlikler konuşuldu.

Fuara katılan TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ruble’nin Dolar karşısında son bir yıllık dönemde yaşadığı ciddi değer kaybı Rusya’da turizm sektöründe endişeleri haklı olarak arttırmış durumda. Turizm sektöründeki endişenin en temel nedenini Rusya’dan yurtdışına çıkışlarda yaşanması beklenen genel düşüşten kaynaklanıyor. Batılı ülkelerin Rusya’ya uyguladıkları ambargolar nedeniyle Avrupa ülkelerine yönelik talepte ciddi düşüş yaşanması bekleniyor. Bununla birlikte Türkiye için durum Batılı ülkelerden biraz farklı. Türkiye, Rus turistler için vazgeçilmez bir destinasyon durumunda bulunuyor. Yurt dışına tatil amaçlı olarak çıkan Rus turistlerin en çok seyahat ettikleri ülke Türkiye. Rusya’dan yurtdışına çıkışlarda genel bir düşüş yaşanması beklense de Türkiye’nin Rusya’da Pazar liderliğini 2015 yılında da sürdüreceğine inanıyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova 2015 fuar, Moskova fuar, Moskova Fuarları, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Moskova Turizm Fuarı, Moskova turu, Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı, Rusya, Rusya ekonomi, rusya fuar, rusya haberleri, Rusya Moskova, Rusya turizm, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, TÜRSAB moskova, TÜRSAB rapor, TÜRSAB rusya, TÜRSAB turizm fuarı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları