Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB denetim için plakalarında yeni sisteme geçiyor!

08 Kasım, 2018 | 10:50

TÜRSAB denetim için plakalarında yeni sisteme geçiyor!

TÜRSAB denetim için plakalarında yeni sisteme geçiyor. TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod uygulamasına geçildiği ve uygulama esasları belirlendiği ifade edildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) yaptığı açıklamayla plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod uygulamasına geçildiği ve uygulama esasları belirlendiği belirtildi.

TÜRSAB denetim için plakalarında yeni sisteme geçiyor!

TÜRSAB Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği 2019 yılından itibaren, TÜRSAB plakalarında denetim ve uygulama etkinliğini sağlamak maksadıyla karekod uygulamasına geçildiği ve uygulama esasları belirlendiği açıklandı.

Karekod uygulama esasları hakkında şu bilgiler verildi:

1- 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle, bundan önceki yıllarda verilmiş olan bütün plaka ve bandroller geçerliliğini yitirecektir.

2-Bandrol uygulaması tamamen kaldırılmış olup, yıllık bandrol verilmeyecek bunun yerine her yıl plakalar yenilenecektir.

3-Her yılın plaka rengi farklı olacaktır.

4-Yıl plakaları kırmızı renkte olacaktır.

5-Yeni plaka birim fiyat ücreti yıllık 40.00 TL’dir (KDV dahil).

6- Plakalar, acentaların talebi doğrultusunda bağlı bulunduğu YTK’ya ya da karşı ödemeli olarak, acentanın talep formunda belirteceği adrese gönderilecektir.

7-Tüm acentalarımızın 2019 yılı plakalarını zamanında temin edebilmek adına en kısa sürede başvurularını yapmalarını rica ederiz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karekod uygulaması, Türsab, TÜRSAB plaka sistemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları