Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB, Casa Garibaldi’yi etkinlik merkezi yapacak!

21 Kasım, 2018 | 14:28

TÜRSAB, Casa Garibaldi'yi etkinlik merkezi yapacak!

Beyoğlu’ndaki 134 yıllık tarihi Casa Garibaldi binasının kullanım hakları, İtalyan Vakfı ile imzalanan sözleşmeyle TÜRSAB’a kazandırıldı. TÜRSAB, restorasyonunu yaptırdığı Casa Garibaldi binasını etkinlik merkezi olarak kullanacak.

TÜRSAB, restorasyonunu yaptırdığı Casa Garibaldi binasını etkinlik merkezi olarak kullanacak.
Beyoğlu’ndaki 134 yıllık tarihi Casa Garibaldi binasının kullanım hakları, İtalyan Vakfı ile imzalanan sözleşmeyle TÜRSAB’a kazandırıldı.

TÜRSAB, Casa Garibaldi’yi etkinlik merkezi yapacak

Yapılan sözleşme ile yeni haklara kavuşan TÜRSAB’ın Casa Garibaldi binasının kullanım hakkı, 10 yıllık süre ile yenilendi. Restorasyonu tamamlanan tarihi bina, önümüzdeki günlerde TÜRSAB tarafından bir sosyal merkez ve etkinlik alanı olarak kullanılacak. TÜRSAB, Casa Garibaldi binasını tüm seyahat acenteleri ve turizm sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşların hizmetine sunacak.

1863 yılında başlanıp 1884’te inşası tamamlanan Beyoğlu’ndaki tarihi Casa Garibaldi binası, uzun yıllar İstanbul’da yaşayan İtalyanların toplanma alanı olarak hizmet verdi. 2012’de İtalyan Vakfı ile TÜRSAB arasında yapılan protokolle, tarihi binanın yeniden kent yaşamına kazandırılması için restorasyon süreci başladı. İtalya ulusal birliğini sağlayan Giuseppe Garibaldi’nin, İtalyan İşçi Yardımlaşma Cemiyeti’nin toplanma merkezi olarak kullandığı bina TÜRSAB tarafından 10 milyon dolara restore edildi.

TÜRSAB ile İtalyan Vakfı arasında 10 yıllık imza

TÜRSAB ile İtalyan Vakfı arasında 10 yıllık imza

1920’li yıllarda konser, dans gösterisi ve operalara ev sahipliği yapan Casa Garibaldi binasının restorasyonu 2017’de tamamlandı. Tarihi Garibaldi binasının kullanım haklarının düzenlenmesi amacıyla TÜRSAB yönetimi, yeniden İtalyan Vakfı ile masaya oturdu. Restorasyonun ardından İtalyan Vakfı ile yürütüler görüşmeler sonucunda etkinlik kullanım hakları TÜRSAB’ın olmak üzere kontrat yenilendi.

İmza protokolünde TÜRSAB adına Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kalay, İtalyan Vakfı adına ise Enrico Boari imza attı. Düzenlenen törene TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Tansu Demir, İtalyan Vakfı Başkan Yardımcısı Alessandro Guerrera ve Proje Yetkilisi Yrd. Doç. Dr. Sedat Bornovalı katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Casa Garibaldi binası, Etkinlik merkezi, Giuseppe Garibaldi, İtalyan Vakfı, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları