Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB’dan belgesiz seyahat acentalığı ile ilgili önemli açıklama

24 Ağustos, 2015 | 11:17

TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, belgesiz seyahat acentalığı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yayınladı.

TÜRSAB’dan yapılan yazılı açıklamada, birliğin kaçak acenta faaliyetlerine engel olmak için var olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Yasaya uygun, ziyaretçilerini seven ve onların tatillerini diledikleri gibi yapmalarını sağlayan üye acentalarımızı her zaman koruduk. Bugüne kadar sektörün gelişimine zarar veren, ülke turizmini baltalayan ve ziyaretçilerin yara almasına sebep olan binlerce kaçak faaliyeti tespit ettik…

2015/2 sayılı Genelge içeriği; TÜRSAB’ın belgesiz faaliyetler ile ilgili yaşanan sorunları çözmek üzere yürüttüğü işlemler doğrultusunda Bakanlıkla iş birliği içerisinde hazırlanmıştır. Ancak uygulamada; Birliğimizce Genelgede düzenlenen hususlarla ilgili her türlü denetim sonucunda durdurma, ilgili yerlere ve resmi kurumlara yazışma ile tedbir ve önlem aldırma, yine suç duyurusunda bulunma ve yasanın verdiği tüm yetkileri kullanma konusunda tüm işlemler Birliğimiz tarafından takip edilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.”

booking.com hakkında soruşturma başlattık

“www.booking.com web sitesi üzerinden online olarak işletme belgesi almaksızın seyahat acentalığı faaliyeti gösteren ve konaklama sektörü ile yapılan anlaşmalar ile acentalarımıza karşı haksız rekabet eylemleri içerisinde olan ilgililer hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanununa aykırı eylemleri nedeniyle şikayette bulunulmuş ve Booking.com B.V. unvanlı firma ve Türkiye ofisi olarak faaliyet gösteren Bookingdotcom Destek Hizmetleri Ltd. Şti. unvanlı firma hakkında haklarında soruşturma açılmıştır. Adı geçen firma aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na bildirilmiştir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
belgesiz seyahat acenta, belgesiz seyahat acentalığı, booking.com, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB booking.com, TÜRSAB kaçak acenta,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları