Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB belgesiz acentalara karşı önlem alıyor

17 Mayıs, 2010 | 11:30

TÜRSAB, internet yoluyla belgesiz seyahat acenteliği faaliyetlerine karşı önlemlerini artırıyor.

İşletme belgesi ve TÜRSAB üyeliği olmadan faaliyet gösteren kişi veya kuruluşlar bundan böyle Google AdWords üzerinden reklam veremeyecek.

TÜRSAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan işletme belgesi almamoş ve Birlik üyesi olmadan1618 sayılı SeyahatAcentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na aykırı biçimde işletme belgesiz seyahat acenteliği faaliyeti sürdüren şahıs veya kuruluşlara karşı uzun süredir yoğun bir mücadele içerisindeydi.

Tüketicilerin de korunmasında katkıda bulunmak için attığı yeni adımla TÜRSAB, belgesiz olarak faaliyet gösterdiğini tespit ettiği şahıs ve şirketlerinGoogle AdWords üzerinden verdiği reklamların yayınına son verilmesini sağlayacak.

Başaran Ulusoy bu konudaki usulsüz uygulamalara yönelik tepkisini “Artık internet üzerinden kaçak faaliyetlere yeter” şeklinde dile getirirken, Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez de TÜRSAB’ın girişime yönelik desteğini “Turizm sektörü interneti etkin kullanna önemli sektörlerden biri. Tüketiciler de turizmde satın alma kararlarında interneti yoğun olarak kullanıyorlar. Arama motoru reklamları kullanıcıların birçok farklı seçeneğe ulaşmalarıonda önemli bir rol oynuyor. TÜRSAB’ın bu girişiminin tüketicileri korumak ve seyahat sektöründeki haksız rekabeti önlemek konusunda önemli bir katkı sağlayacağı inancındayım” şeklinde ifade etti.

TÜRSAB-Google işbirliği ile getirilecek olan düzenleme, tüm seyahat acentelerinin söz konusu kanun doğrultusunda faaliyet göstermesi sağlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Bülent Hiçsönmez, Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türsab, TURSAB Başkanı, TÜRSAB Enformasyon Memurluğu Sınavı, TÜRSAB Google İşbirliği, TURSAB Haberleri, TURSAB Üyeleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları