Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Size hizmet etmekten gurur duydum

24 Şubat, 2018 | 17:24

TuRSAB basaran Ulusoy Size hizmet etmekten gurur duydum

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin 23. Olağan Genel Kurulu bugün başladı. İki gün sürecek genel kurulda konuşan başkan Başaran Ulusoy, “46 yıllık TÜRSAB tarihinin 18 yılını benimle geçirdiniz. Ben size hizmet etmekten gurur duydum.” dedi. Genel kurulun ilk gününde gergin anlar da yaşandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin 23. Olağan Genel Kurulu bugün başladı. İki gün sürecek genel kurulda konuşan başkan Başaran Ulusoy, “46 yıllık TÜRSAB tarihinin 18 yılını benimle geçirdiniz. Ben size hizmet etmekten gurur duydum.” dedi. Genel kurulun ilk gününde gergin anlar da yaşandı.

TÜRSAB’ın iki gün sürecek 23. Olağan Genel Kurulu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı. Genel Kurul’un ilk gününde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından TÜRSAB yönetiminin icraatlarını anlatan video gösterimi gerçekleştirildi.

Ulusoy: Size hizmet etmekten gurur duydum

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, genel kurulda yaptığı konuşmada, üniversite olan TÜRSAB’dan öğrenilecek çok şey bulunduğunu belirterek, “46 yıllık TÜRSAB tarihinin 18 yılını benimle geçirdiniz. Herkes gibi benim de Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne borcum vardı. Bu borcumu ödemeye çalıştım. Öderken öğretmeye, bildiklerimi anlatmaya çalıştım. Çıraklık, talebelik, ustalık dönemlerini bitirdik. Ben size hizmet etmekten gurur duydum. Her zaman da gurur duyacağım. Sağ olun, var olun. Burası hizmet kuruluşu olan, Türkiye’nin stratejik sektörü konumunda bulunan, turizm sektörünün çok değerli mensuplarının bulunduğu bir yer. Dikkatli, ölçülü olmamız lazım.” şeklinde konuştu

Başkan Ulusoy, 1999 yılında Topkapı, Ayasofya’daki müze fiyatlarının 17 dolar olduğunu belirterek, “2009 yılına kadar acenta indirimlerinden yararlandık. İki kez zam yapıldı ve ihaleye çıkıldı. İhale 1 milyar 134 milyon dolardı. TÜRSAB’a, teşkilata güvenerek ihaleye girip ihaleyi aldık.” ifadelerini kullandı.

Ulusoy’un konuşmasının ardından yarın yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olan Emin Çakmak ise “Hür iradenizle çıkıp oyunuzu gizli bir şekilde kullanıp, 25 Şubat sonrası kazanacak taraf en azından bir önceki yönetimden arkadaşları davet edip hesap sorabilme hakkını vermiş olsun.” şeklinde konuştu.

“İsterdim ki herkese eşit mesafede dursun”

Bir diğer aday Firuz Bağlıkaya ise TÜRSAB’a uzun yıllar hizmet veren Başaran Ulusoy’u uğurladıklarını söyleyerek, “İsterdim ki herkese eşit mesafede dursun. Hepimize saygı, sevgi aşılasın.” yorumunda bulundu.

TÜRSAB’ın bugünkü genel kurulunda zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Başaran Ulusoy, genel kurulda görev yaptıkları döneme ilişkin çalışmaları anlatırken, başkan adayı Firuz Bağlıkaya’yı eleştirerek birlikte yönetimde bulunduklarını ifade etti. Başkan Ulusoy’un bu konuşması zaman zaman sözlü sataşmalar nedeniyle sekteye uğradı. Daha sonra söz alan Firuz Bağlıkaya’nın konuşması sırasında da gergin anlar yaşandı.

İki gün sürecek TÜRSAB Olağan Genel Kurulu’nda, yeni başkan yarın yapılacak seçimle belirlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Emin Çakmak, Firuz Bağlıkaya, Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, TÜRSAB Başkanlık Seçimi, TÜRSAB Genel Kurulu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları