Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, CNN Türk’e Konuştu “40 Milyon Turist Bekleniyor”

30 Mart, 2017 | 08:50
Başaran Ulusoy Turizm Sektörü Hakkında Konuştu

Başaran Ulusoy Turizm Sektörü Hakkında Konuştu

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Dün CNN Türk Canlı Yayınında Konuştu, ” 2017 İçin 40 Milyon’a Yakın Turist Bekleniyor.” Dedi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, CNN Türk’de yayınlanan “10’dan Sonrası” programına katıldı ve canlı yayında turizm sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. CNN Türk muhabirinin açıklamasına göre bu yıl turizmciler Türkiye’ye 37-38 milyon civarında turist geleceğini açıkladı ve bu turistlerin kimler olduğunu, kimlerin geleceğini de TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy açıkladı;

“Dünyanın her yerinden turist bekliyoruz. Rezervasyonlar başladı, tabi Rusya ile ikili ilişkilerimizin düzelmesi, bizi fevkalade mutlu etmiştir. Bu sene Rusya’da hedefimiz 5 Milyon, İngiltere pazarında bir değişiklik yok, İngiltere devamlı artışta. Avrupa Birliği ülkelerinde ise bir duraklamamız oldu. O da yavaş yavaş açılmaya başladı. Avrupalının gelip rahatça tatil yapabileceği ülke Türkiye. En iyi ürün bizde, en iyi otel bizde, uçaklarımız genç, hizmet sektöründe başarılıyız, mutfağımız çok iyi. Avrupalının valizi hazır, bizim otellerimiz hazır, uçaklarımız hazır, sektörümüz hazır, bekliyoruz. İhracatımızın %21’ini turizm sektöründen, bütçe açığının %47’sini kapatan sektör olarak stratejik bir sektörüz. Burada sadece yurt dışından gelenler değil, artık Türkiye iyi bir müşteri olmuş, gönderen ülke konumunda. 2000 yılında ki yurt dışına gönderilen turist sayısında 1-20 fark var, yani 10 milyon insanımız yurt dışında tatil yapıyor artık.

Erken rezervasyon sistemi oturmuş bir sistemde, 7 yıldır sorunsuz yürütüyoruz. Erken rezervasyonda “erken öde az öde”, garantili gidiş- dönüş sigorta poliçemiz vatandaşımıza verilen hizmetlerdendir. Çok iyi fırsatlar var. Türkiye’yi tanıtıyoruz. İki gün önce Batman’daydım. Yiyeceği ve kültürü ile başlı başına farkı bir yer, Gaziantep ve diğer yerlerde öyle. zaten Türkiye’yi dolaşmaya başlayan, yurt dışına çıkmayı düşünmüyor. Yerli turiste biz ilk Türkiye’yi dolaşmalarını söylüyoruz. Ayrıca, Rusya pazarında 5 Milyona koşarken, Rusların tatillerini gelip sorunsuz yapabileceği bir ülke Türkiye. Avrupa tur operatörleri şunu dile getiriyor; ” Evet bu ürün iyi bir ürün. İspanya‘ya giden, Yunanistan’a giden, Türkiye’yi daha fazla tercih ediyor. Yani sonuç olarak kaybettiğimiz müşterileri geri alıyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm sektörü, Türkiye, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları