Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB Başkanı: Kur artışları ekonomik temeli olmayan siyasi nedenlidir

13 Ağustos, 2018 | 13:54

TÜRSAB Başkanı: Kur artışları ekonomik temeli olmayan siyasi nedenlidir

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Kur artışları, herhangi bir ekonomik temeli olmayan siyasi nedenlidir. Türkiye’ye şu anda bir operasyon yapılıyor.” açıklamasında bulundu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Kur artışları, herhangi bir ekonomik temeli olmayan siyasi nedenlidir. Türkiye’ye şu anda bir operasyon yapılıyor.” dedi.

Turizm hareketinde geçen seneye göre yüzde 30 artış var.” diyer TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “32 milyar dolar döviz girdisi bekliyoruz. 40 milyon turist hedefini 2017’den beri telaffuz ediyoruz. Negatif bir şey olmazsa 40 milyon turist hedefi yakalanacaktır.” şeklinde konuştu.

“100 milyon turist, 100 milyar dolar gelir”

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, turizm sektörünün cari açığın finansmanına en büyük katkıyı veren sektörlerden biri olduğuna dikkat çekerek, “Bu yıl turizmin katkısı yüzde 50 olacaktır.” ifadesini kullandı.

Bağlıkaya son olarak, “100 milyon turist, 100 milyar dolar gelir’ hedefini önümüze koymalıyız. Türkiye bunu yapabilecek potansiyele sahip.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Firuz Bağlıkaya, Kur artışı, Turizm, Turizm sektörü, Türk turizmi, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TURSAB Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları