Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy Rusya sorununu değerlendirdi

04 Aralık, 2015 | 10:51

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy Rusya Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Rusya ile son dönemde yaşanan sorunları değerlendirdi.

Türkiye, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan ekonomik yaptırımlara karşı önlemler almaya başladı. Bu noktada ilk tedbirler, Rusya ile ilişkilerin önemli bir yer tuttuğu turizm sektöründen geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, turizm sektörünün Rusya konusundan etkilenmemesi için 100 ve üzerinde yolcu taşıyan yolcu uçaklarına verilen 6 bin dolarlık yakıt desteğinin uzatılacağını, desteğin Batı ve Kuzey Avrupa ülkelerini içine alacak şekilde genişletilebileceğini açıkladı.

NationalTurk’ün haberine göre, turizm sektörüne yönelik tedbirler hakkında konuşan TÜRSAB Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Başaran Ulusoy, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı ziyaret ettiğinde desteklerini gündeme getirdiğini, alınan kararın doğru olduğunu dile getirdi.

Başaran Ulusoy, yakıt desteğinin 8 bin dolara çıkarılmasını isteyerek, Batı ve Kuzey Avrupa ülkelerini içine alacak şekilde genişletilecek desteğin, aralarında Türki cumhuriyetlerin de bulunduğu Avrasya’yı kapsaması gerektiğini vurguladı.

Türk turizmcilerinin Rusya konusundaki sıkıntıları bertaraf edebileceğini belirten TÜRSAB Başkanı Ulusoy, “Ölecek değiliz ya, altından kalkmaya çalışacağız. Bu dönemde dünyanın her yerine açılacağız” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Başaran Ulusoy Rusya, Rusya, TURSAB Başkanı, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları