Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜRSAB açıkladı: Dış hat yolcularından alınacak güvenlik vergisi düşürülüyor!

27 Aralık, 2018 | 12:01

TÜRSAB açıkladı: Dış hat yolcularından alınacak güvenlik vergisi düşürülüyor!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan dış hat yolcularından 1 Ocak 2019 itibarıyla yolcu başına 3 euro güvenlik ücreti düşürülüyor. TÜRSAB yaptığı açıklamada 3 euro güvenlik vergisinin 1,5 euroya düşürüleceği bildirildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan dış hat yolcularından 1 Ocak 2019 itibarıyla yolcu başına 3 euro güvenlik ücreti düşürülüyor. TÜRSAB yaptığı açıklamada 3 euro güvenlik vergisinin 1,5 euroya düşürüleceği bildirildi.

TÜRSAB açıkladı: Dış hat yolcularından alınacak güvenlik vergisi düşürülüyor

Konu ile ilgili bir açıklama yapan TÜRSAB, güvenlik vergisinin indirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy devreye girdiğini ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da gelen talep üzerine güvenlik vergisini 1,5 euroya düşürüldüğünü paylaştı.

TÜRSAB’tan yapılan açıklama şöyle:

“Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, dış hat yolcularından 1 Ocak 2019 itibarıyla yolcu başına 3 euro güvenlik ücreti alınacağını duyurmuştu. Güvenlik vergisinin indirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy devreye girdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, gelen talep üzerine güvenlik vergisini 1,5 euroya düşürüyor.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, “Uluslararası anlamda bizim rekabet ettiğimiz ülkelerle en önemli avantajlarımızdan bir tanesi kalite-fiyat dengesi. Ekim ayından itibaren 3 aydır yurt dışında 2019 yılı paketleri satılıyor. Milyonlarca yolcuya ek vergi hesabı yapılmadan paketler satıldı. Kişi başı 3 euro önemsiz bir rakam gibi görünebilir ama 1 milyon turist getiren, 2 milyon turist getiren operatörler için ciddi bir mali yük getirecek” sözleriyle konuyu dile getirmişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, turizmi olumsuz etkileyebilecek bu durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turan’a iletti. Görüşme sonunda 3 euro olan güvenlik vergisinin 1,5 euroya düşürülmesine karar verildi. Seyahat acentalarının talebine hızla çözüm üreten Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turan’a verdikleri değerli destek için teşekkürü borç biliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cahit Turan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Güvenlik ücreti, Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları