Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED’ten çarpıcı iddia: İzmir’e direkt seferler engelleniyor!

27 Ağustos, 2018 | 16:47

TÜROFED'ten çarpıcı iddia: İzmir'e direkt seferler engelleniyor!

TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, üçüncü hava limanına verilmiş taahhütler nedeniyle Türk Hava Yolları’nın İzmir’e direkt uçuş koymasının engellendiğini iddia etti.

Direkt uçuşlar konusunda İzmir’in üvey evlat muamelesi gördüğünü belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İstanbul’da yapılan üçüncü hava limanına verilmiş taahhütler nedeniyle Türk Hava Yolları’nın İzmir’e direkt uçuş koymasının engellendiğini belirtti.

“İstanbul’un bedelini İzmir mi ödüyor?” diye soran TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, önemli hava yolları şirketlerini İzmir’e daha fazla direkt uçuş yapmaya çağırdı.

Air Arabia Havayolları, geçtiğimiz Temmuz ayı başında İzmir’den Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Sharjah kentine seferleri başlattı. Başlatılan seferlerle Adnan Menderes Havalimanı’ndan BAE’nin uçuş ağındaki birçok kente de doğrudan ve Sharjah aktarmalı bağlantı sağlanmış oldu. Haftada üç gün karşılıklı gerçekleştirilen İzmir – Sharjah seferlerinin yıl boyu devam edeceği belirtildi.

TÜROFED’ten çarpıcı iddia: İzmir’e direkt seferler engelleniyor

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Air Arabia’nın başlattığı direkt seferleri önemsediklerini ve değerli bulduklarını ifade etti.

İzmir’e direkt uçuşlar olması gerektiğini her zaman savunduklarını ve her platformda dile getirdiklerini anlatan İşler, “Air Arabia bizim sesimizi duydu ve olumlu yaklaşımda bulundu. Trabzon, Bodrum, Antalya ve İstanbul’dan sonra İzmir’e de direkt uçuşlara başladı” şeklinde konuştu.

Yüzde 10 dolulukla başlayan Air Arabia uçuşlarının % 50 doluluğa ulaştığını belirten Mehmet İşler, Air Arabia’nın hedef kitlesinin gastronomi, alışveriş ve kültür turlarına önem veren gezginler olduğunu söyledi.

İzmir turizmi, ekonomisi için direkt uçuşların önemli olduğunu, Türk Hava Yolları’nın İzmir’i hub olarak değerlendirmesi gerektiğini anlatan İşler, “THY, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları’nı hub ilan ederek İstanbul’u, bağlantılı uzun uçuşlarda stopover (mola) uygulamasıyla konaklama sektörünü destekliyor.

“İstanbul’un bedelini İzmir mi ödüyor?”

Ama İzmir hala üvey evlat muamelesi görüyor. THY’nin direkt uçuşlar için İzmir’i mutlaka gündemine alması gerektiğini söylüyoruz. İstanbul’da yapılan üçüncü hava limanına verilmiş taahhütler İzmir’e direkt uçuş konulmasını engelliyor. Sormak isteriz, İstanbul’un bedelini İzmir mi ödüyor?” dedi.

İzmir’in önemli bir turizm kenti olduğunun altını çizen Mehmet İşler, “İzmir hak ettiği turisti, turizmden hak ettiği payı alamıyor” diye konuştu. İşler, turizm çeşitliliği açısından önemli potansiyele sahip İzmir’in yeterince tanınmadığını ve tanıtılmadığını savunarak, “İzmir’in tanıtımı için tanıtım ataklarına geçmesi lazım. Daha fazla tanıtım daha fazla turist demektir. Evet, bir takım çalışmalar yapılıyor, ama bunlar yeterli değil.” ifadelerini kullandı.

İzmir’i stratejik planlamayla daha çok tanıtılması gerektiğini vurgulayan Mehmet İşler, diğer önemli hava yollarının da İzmir’e daha fazla direkt uçuş koyması gerektiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Arabia Havayolları, İstanbul havalimanları, Mehmet İşler, Sharjah, THY İzmir, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED, TÜROFED'ten çarpıcı iddia,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları