Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED Başkanı Osman Ayık Turizm ‘den 2017 İçin Umutlu

20 Şubat, 2017 | 09:31

TÜROFED Başkanı Osman Ayık turizmtatilseyahat

TÜROFED Başkanı Osman Ayık Turizm Sektörü İçin 2017’den Umutlu Olduğunu Açıkladı

Türkiye Otelciler Federasyon Başkanı Osman Ayık Türkiye’de turizm sektörünün kaybettiği yılları 2017’de telafi edeceğini ve bu yılın geçmiş yılları geride bırakıp sektörü çıkışa geçirecek bir yıl olacağını belirtti.

Türkiye’nin iki büyük pazarı Rusya ve Avrupa’daki 2015 rakamlarına geri dönüş bekleniyor. Aynı zamanda bu yıl iç pazarda 10 milyon yerli turist hedefleniyor. Son dönemde hükümet, ekonomik toparlanmaya katkı sağlamak için bir çok sektöre teşvik vermeye başladı. Son iki yılda gelir ve turist sayısında büyük kayıplar yaşayan turizm sektörü, bu yıl için büyük umutlarla artış bekliyor.

2016 yılının son döneminde turizm sektörü üzerine olumlu gelişmeler ile birlikte toparlanma başladı. Ama, turizmin eski gücünü kazanması için beklentileri ve talepleri var. Bu durumu Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) olarak , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 9 maddelik bir talep mektubu ile bildirdik.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, RS FM’de Ekonomi Raporunda sektörün yeniden atağa geçeceğini belirtti.

2016 yılında her şeye rağmen 500 bine yakın Rus turistin ülkemize geldiğini ama bu sayının 2014 de 4.8 milyon olduğunu belirtti. Yaşanan olayların büyük kayıp yarattığını ama hala Rusların ilgisini çektiğini belirtti.

Türkiye Son 2 Yıl da 10 Milyon Yabancı Turist Kaybetti

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, geçtiğimiz iki yılda yaşanan terör saldırıları ile Türkiye’nin büyük kayıplar verdiğini açıkladı; “Turizm sektörü 2014’ten sonra 2 yıl boyunca kaynak pazarlarda 10 milyon yabancı turist kaybetti.”

Buna rağmen Alman pazarında  3.5 milyon turist Türkiye’yi 2016 yılında ziyaret etti. Her olumsuzluğa rağmen ülkenin turistik yapısı ilgisini koruduğuna değindi.

Uygun Bir Barış Ortamı, Özgür ve Güvenli Seyahati Beraberinde Getirecektir

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, güvenliğin sadece Türkiye’de değil, tün dünyanın sorunu olduğunu dile getiren Ayık, güvenlik ve turizm arasındaki bağı şu şekilde açıkladı;

” Dünyanın barışa ihtiyacı var. Turizm sektörü de barışla birlikte büyüyen ve gelişen bir sektördür. Maalesef bizim yakın coğrafyamız, Avrupa pazarını dikkate aldığımızda, şu anda global pazarda en düşük artışların olduğu bölge. Dünyadaki hareketlilik, büyüme daha çok Asya- Pasifik kaynaklı. Bunun temel nedenlerinden biri dünyada güvenlik endişesi ve gergin ortam. O nedenle dünyada her şey sakinleştiğinde insanlar daha özgürce seyahat edeceklerdir. Türkiye ve yakın çevremizin seyahat hareketliliği tekrardan eski seviyelere dönecektir.”

 

Turizm Talebinin Canlanması İçin Tanıtım Atağı Gerekiyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2017 yılının, 2 kayıp yılın arkasından toparlanma yılı olacağını ve geçmişte yaşanan kayıpların telafi edilebileceğini söyledi. Ayık, bu noktada talebin tekrar canlandırılması için çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Sürdürülebilir bir tanıtım kampanyası ile PR çalışmasına ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Osman Ayık, alt marka yaratılması gerektiğini de kaydetti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm sektörü, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED, TÜROFED başkanı, TÜROFED Başkanı Osman Ayık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları