Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED Başkanı Osman Ayık: Rus pazarında daha fazla pay alabiliriz

10 Temmuz, 2018 | 18:12

TÜROFED Başkanı Osman Ayık: Rus pazarında daha fazla pay alabiliriz

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusya’nın başkenti Moskova’da 10-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Türkiye Festivali’ öncesi, Türkiye’nin bu pazarda daha fazla pay alabileceğine dikkat çekti.

Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile TÜRSAB, TUREB, TTYD, TÜROB, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla 10-12 Ağustos’ta organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl 153 bin kişinin ziyaret ettiği ‘Türkiye Festivali’, yine Moskova’nın popüler parklarından Krasnaya Presnya’da yapılacak.

‘Türkiye Festivali’ ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan ‘Türkiye Festivali’, 150 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor.

Geçtiğimiz sene yapılan ve 153 bin ziyaretçi ağırlayan festivalin, bu sene ziyaretçi rekoru kırması bekleniyor.

“Ülkemiz için önemli bir organizasyon”

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Türkiye’nin iki ana pazarından biri olan Rusya Federasyonu’nda yapılacak ‘Türkiye Festivali’nin turizm adına önemli bir organizasyon olduğunu açıkladı.

Osman Ayık konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Rusya pazarı, ülkemiz için çok büyük bir önem taşıyor. Dolayısı ile bu pazardaki reklam ve tanıtım çalışmalarımızın hiç kesilmeden devam etmesi gerekiyor.

TÜROFED olarak Rusya Federasyonu’ndaki tanıtım çalışmalarına katkı sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz sene ilkini yaptığımız ve Rus halkı tarafından büyük ilgi gören Türkiye Festivali’nin ikincisi ile yine 150 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Festivali geçen yıl 153 bin kişi ziyaret etti

Geçen sene yapılan Türkiye Festivali’nin sonuç raporunu da açıklayan Başkan Ayık, “Geçen sene festivalimizi yaklaşık 153 bin kişi ziyaret etti. Festival kapsamında 200 şanslı aileye Türkiye tatili hediye ettik.

Ayrıca festival için yapılan tanıtım çalışmalarıyla (Reklam, PR ve sosyal medya) milyonlarca kişiye ulaştık. Festivalimizi 200’ün üzerinde basın mensubu ve blogger takip ederken yapılan PR çalışmalarının maddi değeri ise 4.2 milyon eurodur. Tüm bu rakamlar Türkiye Festivali’nin ne kadar doğru bir tanıtım çalışması olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

“Rusya pazarından daha fazla pay alabiliriz”

Organizasyonda tanıtım çalışmaları yapmak isteyenleri de Türkiye Festivali’ne davet eden Osman Ayık, “Festival, gelecek seneler için Türkiye’nin Rusya Federasyonu’ndaki gücünü daha da artıracaktır. Türkiye’ye gelmeyen milyonlarca Rus vatandaşı bulunuyor.

İlerleyen yıllarda tatil için Rusya dışına çıkan tatilci sayısının artacağı öngörülüyor. Bu pastadan daha fazla pay alabilmemiz için Türkiye’yi bu pazarda her zaman güncel tutmalıyız.” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Moskova, Osman Ayık, Rus Pazarı, Rusya, TTYD, Tureb, Türkiye Festivali, TUROB, TÜROFED başkanı, ÜRSAB,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları