Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED Başkanı Ayık; “Turizm Bayram Edecek”

16 Haziran, 2017 | 11:04
TUROFED Osman Ayık

TUROFED Osman Ayık

 

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yaz sezonunda otellerdeki doluluk oranını %90’ı bulacağını, bayramda ise %100’ü hedeflediklerini açıkladı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık; “Turizm Bayram Edecek”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Rusya’dan gelen hacimli satışlar ve Avrupa’daki son dakika satışlarının etkisiyle  dolulukların arttığı ifade etti. Konaklama sektörünün, bayramda yüksek doluluk oranlarına ulaşabileceğini ifade eden Ayık, “Bayramda otellerin dolulukları %100’ü bulacak. Temmuz ve Ağustos dönemi için de %90 dolulukların yakalanacağını öngörüyoruz. Tesise göre farklılık gösterse de dolulukların %65’i yabancı, kalanı da yerli turistten sağlanıyor” dedi.

Geçen yıl açılmayan otellerin birçoğunun bu yıl kapılarını açtığını aktaran Ayık, Avrupa’da son dakika satışlarının hareketlendiğini ve ilişkilerin düzelmesi halinde sezonun kasıma kadar uzayabileceğini ifade etti. Ayık, “Mevcutta Avrupalının önünde iki seçenek var. Ya evlerinde oturacaklar, ya da Türkiye’de tatil yapacaklar. Şu andaki hareketlilik Avrupalı turistin tercihini Türkiye’ye kaydırmaya başladığını gösteriyor” diye konuştu. (Yeni Alanya)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Bayram Edecek, TÜROFED, TÜROFED Başkanı Osman Ayık,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları