Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED Başkanı Ayık; “Turizm Bayram Edecek”

16 Haziran, 2017 | 11:04
TUROFED Osman Ayık

TUROFED Osman Ayık

 

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yaz sezonunda otellerdeki doluluk oranını %90’ı bulacağını, bayramda ise %100’ü hedeflediklerini açıkladı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık; “Turizm Bayram Edecek”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Rusya’dan gelen hacimli satışlar ve Avrupa’daki son dakika satışlarının etkisiyle  dolulukların arttığı ifade etti. Konaklama sektörünün, bayramda yüksek doluluk oranlarına ulaşabileceğini ifade eden Ayık, “Bayramda otellerin dolulukları %100’ü bulacak. Temmuz ve Ağustos dönemi için de %90 dolulukların yakalanacağını öngörüyoruz. Tesise göre farklılık gösterse de dolulukların %65’i yabancı, kalanı da yerli turistten sağlanıyor” dedi.

Geçen yıl açılmayan otellerin birçoğunun bu yıl kapılarını açtığını aktaran Ayık, Avrupa’da son dakika satışlarının hareketlendiğini ve ilişkilerin düzelmesi halinde sezonun kasıma kadar uzayabileceğini ifade etti. Ayık, “Mevcutta Avrupalının önünde iki seçenek var. Ya evlerinde oturacaklar, ya da Türkiye’de tatil yapacaklar. Şu andaki hareketlilik Avrupalı turistin tercihini Türkiye’ye kaydırmaya başladığını gösteriyor” diye konuştu. (Yeni Alanya)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Bayram Edecek, TÜROFED, TÜROFED Başkanı Osman Ayık,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları