Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROFED Başkanı Ayık: Her durumda yüzde 10 artış olur!

22 Ocak, 2018 | 10:37

Rusya’dan Mısır’ın turizm destinadyonlarına dönük uçuşların başlaması durumunda Türkiye’nin nasıl etkileneceğini değerlendirdi. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusların yazın Türkiye’yi, kışın ise Mısır’ı tercih ettiğine dikkati çekerek, “Biz her durumda yüzde 10’luk bir artış yaşanacağını düşünüyoruz.” dedi

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusya’dan Mısır’ın turizm destinadyonlarına dönük uçuşların başlaması durumunda Türkiye’nin nasıl etkileneceğini değerlendirdi.

Başkan Ayık, Rusların yazın Türkiye’yi, kışın ise Mısır’ı tercih ettiğine dikkat çekti. ve ”Biz her durumda yüzde 10’luk bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Mevcut rezervasyonlarımız da bunu gösteriyor” değerlendirmesini yaptı.

Neşet Koçkar: Bizi çok ciddi etkileyebilir

Rusya’dan Mısır’ın resort bölgelerine dönük uçuşların henüz başlamadığını hatırlatan Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar ise, “Eğer bu pazar martta açılırsa bizi ciddi etkiler. 5 milyonu dahi zor yakalarız. Ancak bizim duyumlarımız buraya uçuş izninin haziranda açılacağı yönünde.
Bu da turizmci için en önemli dönem olan ekim-kasım dönemini etkiler. Mısır açılmasaydı biz Rus turist sayısında 1 milyona yakın bir artış bekliyorduk. Bu artış oranı muhtemelen 500 binlerde kalır.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mısır, Neşet Koçkar, Osman Ayık, Rusya turizm, Türk turizmi, TÜROFED, TÜROFED Başkanı Osman Ayık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları