Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROB’tan, Cumhurbaşkanlığının turizm planlarına ilişkin açıklama geldi!

02 Kasım, 2018 | 13:30

TÜROB'tan, Cumhurbaşkanlığının turizm planlarına ilişkin açıklama geldi!

TÜROB’tan, Cumhurbaşkanlığının turizm planlarına ilişkin açıklama geldi. Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Bayındır, Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan turizm sektörüne yönelik plan ve hedefleri memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan turizm sektörüne yönelik plan ve hedefleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

TÜROB’tan, Cumhurbaşkanlığının turizm planlarına ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanlığının Yıllık Programı’nda yer alan turizm sektörüne yönelik plan ve hedefler turizmciler tarafından yorumlandı.

TÜROB Başkanı Timur Bayındır konuyla ilgili olarak, “Programda yer alan plan ve hedeflerin başarıya ulaşması için sektör olarak her türlü desteğe hazırız. Turizm dünyasının temsilcileri olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye’den yana olduk. Sektör olarak ekonomiye katkımızı artırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Turizm sektörü Türk ekonomisine en büyük katkıyı sunacaktır” açıklamasında bulundu.

Bayındır, planların uygulanması ve hedeflere ulaşılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak çalışma içinde olacaklarının altını çizdi.

Gelir artırıcı uygulamalar şart

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda 2019’da Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının 41.5 milyon, elde edilen turizm gelirinin ise 35.2 milyar dolar olarak hedeflendiğini belirten Timur Bayındır, bu hedefin rahatlıkla ulaşılabilir olduğunu söyledi.

TÜROB Başkanı Bayındır, “Bu yıl ilk 9 ayda yabancı ziyaretçi sayısında geçen yılın aynı dönemine göre % 21 artış gerçekleşti ve 37 milyon kişiye ulaştı. Bu artış trendinin gelecek yıl da süreceğini öngörüyoruz. Gelirlerde de artış söz konusu. Ama gelirde, turist ve doluluk artışı kadar hızlı bir yükseliş gerçekleşmedi.

Mutlaka ve mutlaka kişi başı harcamayı dolayısıyla gelirleri artırıcı uygulamaları devreye sokmak zorundayız. Belki turist sayısını beklentilerin üzerinde artırabiliriz ama asıl önemli olan geliri artırmak. Kişi başı harcamayı dolayısıyla gelirleri artırıcı uygulamaları devreye sokmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Timur Bayındır, Turizm, Turizm gelirleri, TUROB Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları