Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUROB Raporu; Ukrayna’nın En Popüler Destinasyonu Türkiye

10 Nisan, 2017 | 16:33
Turizm Fuarı Ukrayna TUROB

Turizm Fuarı Ukrayna TUROB

Geçen Yıl Sürpriz Bir Çıkış Yakalayan Ukrayna İçin En Popüler Turistik Destinasyon Türkiye Olduğunu TUROB Ukrayna Fuar Raporunda Açıkladı

Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) açıklamasında göre, Ukrayna’da Türkiye’nin en fazla tercih edilen turistik destinasyon olduğu belirtildi. Ukrayna’da yurt dışında tatil yapmak isteyen yaklaşık 1,5 milyon kişi  bulunurken, bunun %75’i Türkiye’yi tercih ettiği belirtildi.

Türk turizmindeki genel sıkıntıya karşılık geçen sene %48 gibi bir artış gösteren Ukrayna turizm pazarının bu yılda büyümesi ön görülüyor. Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin şu anda Ukrayna’da en fazla tercih edilen yurt dışı destinasyonu olması ve tercihin artış göstermesi, pazarın büyümesini arttıracağını gösteriyor.

 

Kimlikle Girişlerde Olumlu Sonuç Alınıyor

Türiye Otelciler Birliği (TUROB), Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de düzenlenen Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (UITT) sonrasında bu pazarla ilgili beklenti ve öngörüleri içeren bir raporu hazırladı. 2016 yılında Ukrayna’da Türkiye’nin en popüler destinasyon olması geçen senenin rakamlarında Türkiye’nin birinci tercih edilen ülke olarak, yurt dışı taleplerinin %75’ni alması ve bu taleplerin 2017’de artması bekleniyor. Bu sene başlayan ve yavaş yavaş bilinmeye başlayan “Kimlikle Giriş” prosedürü de fuar da tanıtılmaya çalışılan en önemli hizmet olduğu ve insanların daha herhangi bir bilgisi olmadığı görülmektedir. Ama bu sene bu hizmet ile taleplerin daha da artacağı belirtiliyor.

 

Pazarın En Büyük Aktörü; Türk Hava Yolları

TUROB, pazarın enbüyük aktörü’nün Türk Hava Yolları (THY) olduğunu belirtmiş ve hazırladığı Ukrayna raporunda, THY’nin Ukrayna’da uçtuğu noktaların sayısını 30 mart 2017 tarihi ile 6’ya çıkarttığını açıklamıştır. Türk Hava Yollarının uçtuğu noktalar ise, Kiev, Herson, Lviv, Odessa, Zaporjiya ve Harkiv ‘dir. Geçen sene Türk Hava Yolları, Ukrayna’dan 550 bin yolcu taşıdığı raporda açıklanmıştır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Popüler Destinasyon, THY, Türkiye, TUROB, Ukrayna,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları