Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROB; Ramazan Öncesi Ortadoğu Pazarı Yükselecek

05 Mayıs, 2017 | 10:52
Arap Turist TÜROB Raporu

Arap Turist TÜROB Raporu

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Açıklamasında, Ramazan Öncesi Ortadoğu  Pazarı Yükselecek

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Ortadoğu bölgesinde bu yıl ülkemize gelecek turist sayısında %4 ila %6 arasında artış beklendiğini açıkladı. Özellikle Ramazan ayı öncesi ve özellikle sonrasında bölgeden Türkiye’ye talepte artış beklenildiği kaydedildi.

TÜROB, Dubai’de  gerçekleştirilen bölgenin öenmli fuarı ATM Turizm Fuarı sonrasında, son iki yıldır Türk turizminin can suyu olan Ortadoğu bölgesini mercek altına aldı.Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Ortadoğu bölgesinden turizm beklentilerini bir rapor ile açıklayan TÜROB, 2017 yılında ramazan ayı öncesi ve özellikle sonrasında bölgeden ülkemize talepte artış beklendiğini kaydetti.

BAE Talebi Azerbaycan ve Gürcistan’a Kayıyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) taleplerini TÜROB raporda, Türkiye’ye olan taleplerin Azerbaycan ve Gürcistan’a kaymaya başladığını ve hızlı bir geçiş yaşandığını belirtiyor.

Ortadoğu’dan Gelen Turist Sayısı Yıllara Göre

 

Ortadoğu Raporu

Ortadoğu Raporu

TÜROB’un verdiği raporda  yıllara göre artış gözükse, geçen sene ki ilk üç aylık rakamlar ile 2017 yılındaki ilk üç aylık rakamlar arasında büyük bir fark gözükmemektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ortadoğu pazarı, Ramazan Öncesi, TUROB, TÜROB ATM Turizm Fuarı Raporu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları