Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUROB:Oteller başarılı bir kriz yönetimi sergiledi

19 Haziran, 2013 | 11:19

TUROB:Oteller başarılı bir kriz yönetimi sergiledi Başbakan Erdoğan’ın Taksim bölgesindeki otellerin eylemcilere yardım ettiğine dair açıklamasına TUROB Yönetimi bir basın bülteni ile cevap verdi.

TUROB Yönetimi’nin yaptığı açıklama;

Taksim ve civarındaki otellerin eylemcilere destek verdiği , taraf olduğu yönündeki haber ve yorumlar, maddi ve manevi olarak yıpranan otellerimiz ve sektörümüz tarafından üzüntü ve endişe ile karşılanmıştır.

Eylemlerin ve olayların gerçekleştiği bölge, kentimizde aynı zamanda “Oteller Bölgesi” veya “Kongre Vadisi” gibi isimlerle de anılmaktadır. Bölgede çok sayıda otelin bulunduğu hepinizin malumudur.

Taksim’de güvenlik güçlerinin müdahalesi esnasında, gazdan etkilenen binlerce insan, kontrolsüz bir şekilde otellere akın etmiştir. Otellerimiz kontrol edilebilmesi mümkün olmayan kitlelerle karşı karşıya kalmıştır. Bu kalabalığın içinde eylemciler kadar, turistler ve olaylarla ilgisi bulunmayan vatandaşlarımız da yer almıştır.

Oteller, izdihama ve kitlesel öfkeye sebebiyet vermeden iyi bir kriz yönetti

Otel girişleri bu türden kitleleri engelleyebilecek fiziki yapıya sahip olmadığı gibi, personelimiz de bu tarz sosyal olaylar için eğitilmemiştir. Buna rağmen bölgedeki oteller, izdihama ve kitlesel öfkeye sebebiyet vermeden iyi birer kriz yönetimi örneği sergilemiş; hepsinden önemlisi can kaybına sebebiyet verilmemiştir.

Diğer yanda 31 Mayıs’ta yaşanan olayların ardından polisin bölgeden çekilmesiyle, oteller fiili olarak eylemcilerle baş başa bırakılmıştır. Bu süreçte de iyi bir kriz yönetimi sergileyen oteller, istenmeyen olaylara meydan vermemek için yoğun çaba sarf etmiştir. Genel alanlarında sağlık ve insani yardım maksadıyla gerçekleşen faaliyetlere ise, sürecin doğası gereği otellerin engel olabilmesi mümkün olamamıştır.

Huzur ve güvenden beslenen turizm sektörü, yaşanan olaylardan ziyadesiyle yıpranmıştır. Turizm doğası itibariyle huzur, güven ve barış sektörüdür. Farklı bir çizgide veya tarafta olması geçmişte olduğu gibi bugün de mümkün değildir.

Komuoyuna saygıyla duyurulur.

TUROB Yönetim Kurulu

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
TUROB, TUROB açıklama, TUROB Başkanı, TUROB Haberleri, TUROB kriz yönetimi, TUROB Oteller, TUROB yönetim kurulu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları