Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROB; Konaklama Sektörü İçin 148 Milyon Lira Teşvik Belgesi Alındı

05 Temmuz, 2017 | 07:18
TÜROB Timur Bayındır

TÜROB Timur Bayındır

 

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından konaklama sektörüne yönelik Anadolu illerindeki otel projeleri için 148 milyon liralık teşvik belgesi alındı.

 

TÜROB; Konaklama Sektörü İçin 148 Milyon Lira Teşvik Belgesi Alındı

 

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından, analiz edilen Ekonomi Bakanlığı’nın verilerine göre, Mayıs 2017’de 11 ilde toplam 2 bin yataklı 12 yeni otel projesi için 148 milyonTL’lik teşvik belgesi alındı. 9.6 milyon TL yatırım tutarı olan 2 otel ise renovasyon belgesi aldı. Yeni yatırımlar sonrasında sektöre 637 yeni ek istihdam sağlanacak. Mayıs 2016’da 10 ilde toplam 3 bin 158 yataklı 20 proje için 280 milyon TL tutarında teşvik belgesi alınmıştı. Buna göre, hem yatırım tutarında hem de proje sayısında düşüş kaydedildi.

Teşvik belgesi alınan projelere bakıldığında yatak sayısı açısından 770 yatak ile Hatay ilk sırada yer aldı. Hatay’ı 248 yatak ile İstanbul takip etti. Mayıs ayında Ağrı, Ardahan, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İzmir, Karabük, Muğla, Samsun’da birer proje teşvik aldı.

 

TÜROB Başkanı Bayındır; ” Yenileme Teşvikleri İçin Adım Atılmalı”

 

TÜROB Başkanı Timur Bayındır açıklamasında ise, yatırım teşviklerinde il bazlı artış yaşanmasının, Mayıs 2017’de Ağrı, Ardahan, Düzce, Hatay olmak üzere Anadolu’dan 4 yeni şehrin teşvik almaya hak kazanmasının memnun edici bir gelişme olduğunu belirterek, “Tesis türü ve coğrafi çeşitlilik, turizmin yaygınlaşmasındaki en önemli unsurlar arasındadır.” ifadelerini kullandı. Bayındır, ” Bu konuda adımlar atılmalı. Antalya, İstanbul, Aydın ve Muğla’da yıpranma sürecine giren birçok otel bulunduğu göz önüne alınmalı ve bu illerimize verilecek teşvik belgelerinde yeni yatırımlar yerine, daha çok mevcut yatırımların modernizasyonu ve renovasyonu yönünde düzenleme yapılmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Konaklama Sektörü, Türkiye Otelciler Birliği, TUROB Başkanı Timur Bayındır,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları