Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TUROB Başkanı; Yerli Turist Dolulukları Arttırdı, Gelir Kaybı Devam Ediyor

27 Nisan, 2017 | 11:45
TUROB Timur Bayındır

TUROB Timur Bayındır

 

TUROB Başkanı Timur Bayındır, “Yerli Turist Dolulukları Arttırdı, Gelir Kaybı Devam Ediyor.”

Türkiye Otelciler Başkanı (TUROB) Timur Bayındır, mart ayı dolulukları ile ilgili açıklama gerçekleştirdi. TUROB Başkanı Timur Bayındır, bu yükselişin istikrarlı olacağını söylemek için henüz erken olduğunu belirtti, ” Umudumuz Artması Yönünde ” dedi. Bayındır, doluluk artışının  olumlu olmakla birlikte gelirlerdeki düşüşün katlanarak sürdüğüne, asıl geri dönüşün fiyatlarda olması gerektiğine dikkat çekti.

STR Global Firması Mart Ayı Doluluk Verileri

STR Global firmasının Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) için hazırladığı mart ayı doluluk verilerini açıkladı. Türkiye Otelciler Birliği tarafından analiz edilen rapora göre, Türkiye’nin mart 2017 otel dolulukları, 2016 yılının verilerine göre %5.3 artış gösterdi ve ay genelini %55.8’lik oranla tamamladı. Yılın ilk üç aylık döneminde ise geçen yıla istinaden %2.3’lük artışla %52,3’e yükseldi. 2017 yılının ilk üç ayında gecelik oda gelirleri ise büyük kayıp yaşadı. (ADR) günlük satılan oda bedeli ise üç ayda 74.2 euro’dan, 57.2 euro’ya toplam oda sayısı üzerinden elde edilen gelirlerde ise 37.2 euro’dan, 29.3 euro’ya geriledi. İstanbul’da ise 2016 ilk üç ayında doluluk oranı %49.7’ydi. 2017 ilk üç ayında İstanbul doluluk oranı %49.8 olarak gerçekleşti. İstanbul’da ortalama günlük satılan oda bedeli ise  90.9 euro’dan, 68.4 euro’ya düşmüştür. Oda başı elde edilen gelir 45.1 Euro’dan 34.0 Euro’ya geriledi. Antalya’da ise 2017 yılbaşından Mart sonuna kadar geçen sürede ise doluluk oranı 2016 yılının ilk üç aylık dönemine göre yüzde 46.5’ten yüzde 52.8’e yükselirken, ortalama günlük satılan oda bedeli 59.5 Euro’dan 49.3 Euro’ya, oda başı elde edilen gelir ise 27.6 Euro’dan 26.0 Euro’ya geriledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, İstanbul, Timur Bayındır, TUROB,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları