Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TÜROB Başkanı Bayındır, Anadolu Turzmi İnşaat Yatırımı Olmamalı

03 Mart, 2017 | 09:37

türob baskani timur bayindir

TÜROB Başkanı Bayındır’dan Anadolu Turizmi İçin Yapılan Yatırımlara Yorum Geldi; İnşaat Yatırımı Olmamalı

Ocak 2017 itibari ile otel yatırımları olarak yüzde 19 azalırken, proje yazısı  yüzde 11 arttığı görülmektedir. Ağırlıklı Trabzon ve Anadolu’daki yatırımların hareketlendiği gözlenmiştir. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Anadolu bölgesindeki yatırımları memnuniyet verici olduğunu belirtilirken, aynı zamanda uyarıda bulundu; ” Turizm Yatırımları  bir inşaat yatırımı gibi görülmemesi, sağlıklı bir pazar analizi yapılması gerekiyor” dedi. TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Anadolu bölgesindeki yapılan yatırımlar bir inşaat yatırımı gibi görülmemesi gerektiğini belirterek, yatırımları hayata geçirmeden önce sağlıklı bir pazar analizi yapılması gerektiğini söyledi. 2017 Ocak döneminde yapılan otel yatırımlarına yönelik teşvik başvurularını yorumlayan Başkan Bayındır, ocak ayında ülke genelinde toplamda 14 şehirde toplam yatırım bedeli 187,9 Milyon TL olan 20 yeni otelin projesinin teşvik belgesi, toplam 10,5 Milyon TL yatırım tutarı olan 4 otelin ise yenileme belgesi aldığını hatırlattı.

Doğru Fizibilite Önemli

Turizm yatırımlarında geçen yıldan itibaren başlayan yavaşlama sürecinin devam ettiğine işaret eden Bayındır, “İstanbul ve Antalya gibi turizm merkezlerinde artık yeni kapasite yatırımlarına ihtiyaç olmadığı görüşlerini sürdürmekteyiz” dedi. Bu büyük destinasyonlarda yeni konaklama tesislerine ihtiyaç yok, elimizdeki olanların yenilenmesi gerekmektedir. Burada, sağlıklı pazar analizi yapmak gerekmektedir. Öncelikle turizm yatırımlarını inşaat yatırımı olarak görülmemesi gerekmektedir. Yatırımların amaçlarına ulaşabilmesi için doğru fizibilite çalışması yapılmaktadır. İhtiyaçlar çerçevesinde bir yatırım yapılması, yatırımlar yurt genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere doğru yönlendirilirken, mevcutların da karlı ve sağlıklı bir şekilde işletilmesi sağlanabilir” diye konuştu.

2017 Ocak Yatırım Teşvik Listesi

1- Antalya = 2,230

2- Bursa = 1,180

3- Denizli = 1,050

4- Isparta = 1,216

5- İstanbul = 4,654

6- Karabük = 2,214

7- Kastamonu = 1,134

8- Kayseri = 1,127

9- Manisa = 1,103

10- Muğla = 2,134

11-Ordu = 1,063

12- Sivas = 1,106

13- Tokat = 1,050

14- Trabzon = 1,534

TOPLAM =  20,254

 

2017 ocak ayında otel yatırımları için teşvik listesi yukarıda verildiği gibidir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Timur Bayındır, turizm yatırımı, TUROB,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları