Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkmenistan’ın ilk yat kulübü Türk şirketinden

01 Temmuz, 2013 | 14:52

Türkmenistan'ın ilk yat kulübü Türk şirketinden Türkmenistan’da çeşitli projelere imza atan Polimeks İnşaat Şirketi, Avaza turizm bölgesinde inşa ettiği tatil köyünü ve yat kulübünü Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un doğum gününde hizmete açtı.

Türkmenistan’da çeşitli projelere imza atan Polimeks İnşaat Şirketi, Avaza turizm bölgesinde inşa ettiği tatil köyünü ve yat kulübünü Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un doğum gününde hizmete açtı.

İlk defa Avaza turizm bölgesinde yabancı bir şirketin özel yatırımı olarak açılan tatil köyü ve yat kulübünün açılış törenine Berdimuhamedov ile birlikte çok sayıda yabancı konuk da katıldı.

Polimeks Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca ile tesisi gezen Berdimuhamedov, memnuniyetini, ” Güzellikleri gezip bitiremiyoruz” diyerek ifade etti.

Daha sonra Hazar’ın Türkmen kıyısındaki tatil köyünde açılan “Yelken” isimli ilk yat kulübünü ziyaret eden Berdimuhamedov ve davetliler yurt dışından gelen grupların denizdeki gösterilerini ilgiyle izledi.

Polimeks şirketi 57 villadan oluşan tatil köyünü ve yat kulübünü devremülk olarak 80 milyon dolara inşa etti. Tatil köyü, 49 yıllığına kiralanan Hazar kıyısındaki 362 bin metrekare alanda kuruldu. Yat külübünde yatlar için ayrı bir liman, rüzgar sörfü ve diğer su sporları için ayrı tesisler inşa edildi.

1995 yılında Türkmenistan’da faaliyete başlayan Polimeks İnşaat şirketi bu ülkede 120 projeye imza attı. Şirketin Türkmenistan’da üstlendiği, aralarında Aşkabat Havaalanı’nın inşasının da bulunduğu projelerin bedeli 10 milyar dolara yaklaştı.

Öte yandan Türk şirketlerinin bu sene Türkmenistan’da aldıkları işlerin bedeli 5 milyar dolara yaklaşırken, toplamda ise 34 milyar dolar oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gurbanguli Berdimuhamedov, İnşaat şirketi, Polimeks, Polimeks İnşaat şirketi, Polimeks Şirketi, Polimeks Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Türkmenistan, Türkmenistan yat şirketi, yat, yat şirketi, yatcılık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları