Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkmenistan ilk Teknopark’ını açmaya hazırlanıyor

05 Haziran, 2014 | 10:39

İlk Teknopark’ını bu ay içerinde açmayı planlayan Türkmenistan’ın Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov, Bilkent Cyberpark’ı ziyaret etti.

İlk Teknoparklarını bu ay içerisinde açmayı planladığını anlatan Berdimuhammedov, Cyperpark hakkında bilgi aldı.

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı ve Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakcı tarafından ağırlanan Berdimuhammedov, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki üst düzey yetkililerden oluşan heyet Çakmakcı tarafından yapılan sunum ile bilgilendirildi.

Sunum esnasında Cyberpark’ın hedefleri ile birlikte 220’yi aşkın firma tarafından yürütülen katma değerli projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı. İki ülke arasında uzun zamandır birçok alanda işbirliği yapıldığına dikkat çeken Berdimuhammedov, bu iş birliğinin bu alanda da devam edeceğini umduğunu belirtti.

TÜRKMENİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Ziyaretin ikinci kısmında ise heyet; Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan ve nanoteknoloji araştırmalarında Türkiye’nin önde gelen araştırma merkezlerinden UNAM (Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi)’ı ziyaret etti. Merkezi gezen heyet laboratuvar ortamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek UNAM Direktör’ü Mehmet Bayındır tarafından bilgilendirildi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi 4. Zirvesi’ne katılmak üzere Türkiye’ye gelen Berdimuhammedov’un Bilkent Cyberpark ve UNAM ziyaretlerinin ardından Zirve’nin gerçekleşeceği Bodrum’a geçmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bilkent, Bilkent Cyberpark, Bilkent Üniversitesi, Cyberpark, Kurbankulu Berdimuhammedov, Teknopark, TOBB başkanı, Türkmenistan, Türkmenistan cumhurbaşkanı, Türkmenistan Haberleri, Türkmenistan teknopark, Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları