Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkmenistan, 2 adet Boeing 777 uçağı satın alacak

08 Ekim, 2011 | 14:31

Türkmenistan, iki adet Boeing-777-200 LR uçak siparişi verdi.

Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov bununla ilgili kararnameyi imzaladı. Uçakların fiyatı konusunda bir rakam açıklanmadı.

1992 yılından bu yana ABD’nin Boeing şirketi ile işbirliği yapan Türkmenistan’ın havayolları, filosuna iki tane daha uçak satın alacak. Türkmen Havayolları, Boeing uçak şirketine iki adet son model “Boeing 777-200 LR” uçak siparişi verdi. Bağımsızlıktan sonra Boeing uçaklarını tercih eden Türkmenistan’ın, bu şirketle 2030 yılına kadar işbirliği anlaşması bulunuyor.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, dünkü Bakanlar Kurulu’nda söz konusu uçakların alımı ile ilgili kararname imzaladı. Türkmenistan’ın tek havayolu taşımacılık kurumu olan Türkmen Havayolları ‘nın, uluslararası uçak seferlerinin sayısını arttırmak amacıyla yeni uçak sipariş ettiği kaydedildi.

Diğer yandan, önümüzdeki günlerde bir adet Boeing 777-200 LR uçağının Türkmenistan’a getirileceği de belirtildi.

Türkmen Havayolları, uluslararası taşımacılıkta, ABD’nin Boeing havacılık şirketine özel sipariş verilerek üretilen Boeing-757, Boeing 737-300 ve Boeing 737-800 model uçakları kullanıyor. Yurtiçi seferlerde Boeing 717 uçaklar kullanılırken, yük taşımacılığında ise Rus yapımı İL-76 kargo uçakları tercih ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boeing 737-300, Boeing 737-800, Boeing havacılık, Boeing havacılık şirketi, Boeing-757, Rus yapımı, Türkmen Havayolları, Türkmen Havayolları uçak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları