Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkler, Yunanistan’da Yeni Hayat Kurma Peşinde

04 Mayıs, 2017 | 10:07
Yunanistan Gayrimenkul

Yunanistan Gayrimenkul

NationalTürk; “Türkler, Yunanistan’da Yeni Hayat Kurma Peşinde”

NationalTürk’ün haberine göre, Yunanistan’da gayrimenkul alanların aile bireylerine de oturma izni verilmesi, 15 Temmuz darbe girişimi, anayasa değişikliği referandumundan “evet” çıkması gibi sebeplerle Türkiye’den komşuya olan talep her geçen gün artığı belirtiliyor.

Medya’nın önde gelen haber sitesi NationalTürk’ün haberine göre,  ” Türkler Yunanistan’da ev ve oturma izni alarak yeni bir hayat peşinde” başlıklı haberinde, çok sayıda Türk vatandaşının ve iş adamının bu ülkeye yerleşebilmek için nabız yokladıklarını yazdı. Haberde görüşleri aktarılan emlakçılar da 16 nisan Anayasa Değişikliği Referandumu’ndan “Evet” çıkmasının ardından, Türkiye’den aldıkları telefonlarda artış yaşadıklarını belirtiyor.

Yunanistan’da Gayrimenkul Alanlara  Vatandaşlık Prosedürü

Yunanistan’ın 250 bin euro’dan fazla yatırım yapanlara beş yıllık oturum hakkı verilmektedir. Aileler özellikle bu şekilde Yunanistan’a gidebilirler ama bireysel olarak bir ev de almanız oturum hakkını kazanmaya yeterli olacaktır. 5 sene sonrasında da vatandaşlık prosedürlerini başlatarak Yunanistan vatandaşı da olma yolu açılacaktır.

 

Yunanistan’da Gayrimenkul Almak İçin Doğru Adım Nedir?

Yunanistan’da gayrimenkul almak isteyen Türkler için piyasa da bir çok gayrimenkul firması bulunmaktadır. Ama en önemlisi güvenilir ve sorusuz bir satın alma işlemi ve sizi Yunanistan’da zor durumda bırakmayacak firma arıyorsanız. Türkiye’de, Yunanistan’daki gayrimenkul danışmanlığını yapan en köklü firma Aztek Uluslararası Gayrimenkul, Yunanistan’da gayrimenkul almak isteyen Türklere 10 senedir, hizmet vermektedir. Aztek Uluslararası Gayrimenkul şirketinin CEO’su Murat Azakoğlu ise, “Bütçesi ne olursa olsun Yunanistan’da ev alan herkese oturma izni ve her türlü prosedürü anahtar teslimi yaptıklarını” belirtirken, Yunanistan’da son 10 senedir yaptıkları ticari faaliyetlerine dayanarak şunları belirtti;

” Yurt dışında yapıla yatırımın her türlü amaca uygun yapılması maddi, stratejik ve ileriye dönük bir çok projeyi içinde barındırıyor. Yurt Dışı Emlak yatırımcıların bir çok noktada dikkatli olup her türlü kararı doğru vermeleri gerekiyor. İster Atina, Selanik gibi büyük şehirlerde, isterse adalarda olsun, yatırımın amacı doğru strateji için büyük etken.


Yunanistan’da böyle bir girişimde bulunulurken çalışılacak kişi ve kuruluşların bürokratik yapısına hakim, bu ülkenin şartlarını ve çalışma şeklini çok iyi bilen kurumsal bir firmadan profesyonel destek alınması da önem taşıyor. Çünkü en basitinden Yunanistan’da bir banka hesabı bile açamayacak durumdaki kişilerin yatırımlara giriştiği ne yazık ki bir gerçek, bu zaman ve hatta maddi kayıpları beraberinde getirebilir. Bu duruma engel olmak adına; Yunanistan’da ev alım süreçlerini gayrimenkulleri yerinde görme ile başlayan servisler, tüm yasal prosedürleri yeni ev sahibi adına takip edip sonuçlandırabiliyor olmak bu anlamda önemli. Zira Yunanistan’da ki hukuk prosedürleri ve alım süreçleri ülkemize kıyasla odlukça farklı olmak ile beraber, en doğru yatırımı gerek vergilendirme süreçleri gerek ise bu süreçlerin doğru yönetimi ile alıcıya yararlı olabilmek firmaların önceliği olmalıdır.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
nationalturk, Türkler, Yeni Hayat Kurmak, Yunanistan, Yunanistanda Gayrimenkul, Yurt Dışı Emlak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları