Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkler Yunanistan’a Yöneldi! Komşudan Ev Alıyoruz

24 Ocak, 2017 | 11:15

Yunanistan Satılık Ev

Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olayları ve siyasi gelişmeler Türkleri komşu Yunanistan’a yönlendirdi / Komşudan Ev Alıyoruz

Türk vatandaşlarının yurt dışındaki gayrimenkul alımları son yıllardaki en büyük artışı gösterdi. En çok tercih edilen ülke ise Amerika’dan sonra komşu Yunanistan oldu.

Oturma izni veriliyor

Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra komşuda B planı amaçlı ev alan Türkler bu ülkede en çok Atina’yı tercih ediyor. Yunanistan’da 250 bin euroluk gayrimenkul alanların aile bireylerine de oturma izni verilmesi ülkeyi Türkler için cazip konuma getirmiş durumda.

Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’ın haberine göre, Türklerin yoğun ilgisi gayrimenkul firmalarının da yatırımlarını buraya yönelmesine yol açıyor. Yetkililer, Kanada ve Amerika’da ev alanların oraya gidip yaşamaya başladığını ancak halihazırda Yunanistan’da ev satın almak isteyenlerin hiçbirinin gidip Atina’da yaşamayı düşünmediğini, ancak bir B planı amacıyla bu alımları yaptığını belirtiyorlar.

Türklerin İlgisi Yabancı Basında

Türklerin Yunanistan’a ilgisi yabancı basına da yansıdı. Yabancı yayınlarda yer alan bilgilere göre Türkler daha çok yüksek getiri getirdiği için Mikonos ve Santorini gibi popüler adalardaki fiyatı 500 bin euro ile 1.5 milyon euro arasında değişen lüks tatil evlerini de tercih ediyor. Yunanistan’ın Atina şehrine bakıldığında fiyat aralığı 250 bin Euro ile 300 bin euro arasında olan konutların ağırlıkla satılık olduğu görülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, emlak, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları