Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkler Yunanistan’a Yöneldi! Komşudan Ev Alıyoruz

24 Ocak, 2017 | 11:15

Yunanistan Satılık Ev

Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olayları ve siyasi gelişmeler Türkleri komşu Yunanistan’a yönlendirdi / Komşudan Ev Alıyoruz

Türk vatandaşlarının yurt dışındaki gayrimenkul alımları son yıllardaki en büyük artışı gösterdi. En çok tercih edilen ülke ise Amerika’dan sonra komşu Yunanistan oldu.

Oturma izni veriliyor

Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra komşuda B planı amaçlı ev alan Türkler bu ülkede en çok Atina’yı tercih ediyor. Yunanistan’da 250 bin euroluk gayrimenkul alanların aile bireylerine de oturma izni verilmesi ülkeyi Türkler için cazip konuma getirmiş durumda.

Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’ın haberine göre, Türklerin yoğun ilgisi gayrimenkul firmalarının da yatırımlarını buraya yönelmesine yol açıyor. Yetkililer, Kanada ve Amerika’da ev alanların oraya gidip yaşamaya başladığını ancak halihazırda Yunanistan’da ev satın almak isteyenlerin hiçbirinin gidip Atina’da yaşamayı düşünmediğini, ancak bir B planı amacıyla bu alımları yaptığını belirtiyorlar.

Türklerin İlgisi Yabancı Basında

Türklerin Yunanistan’a ilgisi yabancı basına da yansıdı. Yabancı yayınlarda yer alan bilgilere göre Türkler daha çok yüksek getiri getirdiği için Mikonos ve Santorini gibi popüler adalardaki fiyatı 500 bin euro ile 1.5 milyon euro arasında değişen lüks tatil evlerini de tercih ediyor. Yunanistan’ın Atina şehrine bakıldığında fiyat aralığı 250 bin Euro ile 300 bin euro arasında olan konutların ağırlıkla satılık olduğu görülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, emlak, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları