Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkler tatil kararını çocuklarına bırakıyor

08 Temmuz, 2013 | 15:03

Türkler tatil kararını çocuklarına bırakıyor Uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, tatil planı yapılırken çocukların ne kadar etkin olduğunu araştırdı.

10,000’i aşkın uluslararası katılımcıyla gerçekleştirilen ankette ailelere çocukların tatil planlarında nasıl bir rol oynadığı soruldu.

Anket sonuçlarına göre Türkler, tüm Avrupa ülkeleri arasında tatil planlarını çocuklarına göre yapmakta açık ara farkla birinci sırada yer alıyor.

Ankete katılan Türk ailelerinin %44’ü tatil planlarını yaparken çocuklarının çok önemli bir rol üstlendiğini belirtiyor. Tatil planlarında çocuklara en çok önem veren diğer ülkeler ise Danimarka ve İsveç.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 10.000’i aşkın seyahatsever ile yaptığı ankette, ailelerin tatil planı yaparken çocuklarını ne kadar dinlediğini araştırdı. Tüm Avrupa ülkeleri arasında Türkiye, seyahat planlarını çocuklarına göre yapmakta ilk sırada yer alıyor.

Türkler Çocuklarını Dinliyor

Ankete katılan Türk ailelerin neredeyse yarısı (%44’ü) tatil planlarında çocukların çok önemli bir rol oynadığını belirtiyor. Türkiye’den sonra çocuklarını en çok dinleyen diğer ülkeler ise Danimarka ve İsveç, ancak oralarda bile bu oran %20’yi geçmiyor. Bu durum, Türk ailelerin çocuklarına verdiği önemi ortaya koyuyor.

Seyahat Kararında Çocukların Önemli Rol Oynadığı Ülkeler

Türkiye – %44
Danimarka – %18
İsveç – %17
İspanya – %17
Almanya – %14
İtalya – %12
Hollanda – %12
Rusya – %10
İngiltere – %6
Fransa – %5

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çocuk Tatili, fransa disneyland, Skyscanner, tatil kararı, tatil planı, Türkler, Türkler tatil kararı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları